Vaše duše si zaslouží respekt a úctu

Určitě jste si někdy povšimli zápletky ve filmu, kdy se dva lidé, kteří jsou v milostném vztahu, naprosto minou v komunikaci. Většinou dochází k tomu, že si neřeknou základní fakta, které by ten druhý měl vědět a z toho se vyvíjí nekonečná nedorozumění a nepochopení toho druhého. Na základě informací, které vzájemně mají, si vytvoří domněnky a přesvědčení, přestože to s pravdou nemusí mít nic společného.

Ve filmu je tato neefektivní komunikace vytvořena záměrně, ať je o čem děj příběhu, a já jsem se často přistihla, jak to nahlas komentuju například slovy: panebože tak už mu to řekni, proč mlčíš, co to hraješ.

Lidé jsou ve svém životním příběhu taky režiséry, neefektivní komunikace probíhá, jen s tím rozdílem, že to není jejich záměrem, většinou to ani netuší, že něco takového probíhá. Žena si často myslí, že partner jim vidí do hlavy, a když jim teda říká, že jim splní, co jim na očích vidí, tak by měl určitě vědět, jak se jeho partnerka cítí a co si myslí. Samozřejmě to tak nefunguje, pokud není jasnovidec, ale ani tak bych se na to nespoléhala.

Nejjednodušší řešení je vědět o pravidlech ve vztahu. A to je:

*Být otevřená ve sdělování pocitů.

*Být pro svého partnera čitelná.

*Dovolit sobě i svému partnerovi usilovat o bezpečný vztah dvou lidí, kteří jsou na sobě vzájemně emočně závislí.

 

Neschopnost efektivně vyjádřit své potřeby mají lidé nejistí, úzkostní a vyhýbaví.

Vaše pocity a obavy mají být pro vás důležité! To jste totiž vy! Vaše duše!

Pokud partner nerespektuje a ještě útočí, na to, co říkáte, útočí na vás a na vaši duši.

Pokud jsme ve vztahu, naše duše požaduje být v lásce a v bezpečí. Někdo o vás a o vaši duši pečuje. Je ohleduplný k vašim pocitům.

Co je to efektivní komunikace?

Důležitá reakce ve chvíli, kdy se rozhořívá spor. Když na vás partner slovně zaútočí, nepřecházejte do útoku ani do obrany. Držte se tématu a miřte přímo k jádru věci. Projevte upřímný zájem o spokojenost partnera, uklidnění.

Uvědomte si jedno. Za výbuchem, reakce kritikou i obavami stojí strach!

Efektivně komunikovat neznamená osobní útok. Útok rovná se válka, boj.

Útěk od problému nebo vyvolaného konfliktu znamená, odpojení od vás.

Jak zvládnout konflikt?

*Stále mít na paměti: o co tady jde?

*Soustřeďte se pouze na problém a neodbíhejte od něj.

*Mějte širší nadhled v otázce problému.

*Soustřeďte se na vyřešení. Na čem doopravdy záleží?

*Vyhněte se osobním útokům.

*Neodbíhejte od tématu.

*Nebuďte mstiví, neoplácejte stejným.

*“Neodpojujte se.“

*Nezapomínejte myslet na spokojenost toho druhého.

Reakce partnera na efektivní komunikaci vám přinese jednu důležitou informaci. Pokud by vás i nadále shazoval a zlehčoval vaše pocity, měla byste si položit otázku, zda je to doopravdy ten správný partner pro váš život.

Efektivní komunikace není zase tak velká věda a jisté a sebevědomé chování také ne, mnohdy postačí, jen krátká, ale upřímná omluva.

Jednoduché pravidlo: V dobrém vztahu přejímají oba dva partneři zodpovědnost za emoční spokojenost toho druhého.

*Přestaňte dělat ústupky ve své sebeúctě a štěstí.

*Přestaňte ignorovat své základní potřeby!

Ve chvíli kdy vstupujeme do vztahu, odevzdáváme svou duši do rukou svého partnera a spolu s ním přejímáme zodpovědnost za její blaho a bezpečí.

Vnímejte, jestli má vaše duše ve vztahu s partnerem královské zacházení. Vaše duše si zaslouží respekt a úctu.

Pečujte o svou duši s láskou.

Tento článek byl inspirován knihou Citové pouto.

A můžete si přečíst článek s názvem:

7 znamení, kdy je čas poslat muže…zpátky na Mars.

S láskou Milena

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře