Pravda a lež

Miláčku, jsi mi věrný?
Ale miláčku, to víš, že ano. Náš vztah je naprosto zdravý.
Tak vidíte děti, to se mi jen něco zdálo, že byl tatínek s druhou ženou. Tatínek nelže, mluví pravdu.

A děti získávají program od svých dvou bohů, jo takhle vypadá pravda…
Pak tady máme známé perly, které radí poradci ve vztazích: zatloukat, zatloukat…
Školský systém už to snad programuje do hlavy, všem těm studentům psychologie. Dostanete písmenka před svým jménem, dáme vám pismenka i za vaše jméno, ale hlavně zdůrazňujeme, nezapomeňte, pravda se dá různě tvarovat.

Tak můžete dostávat spoustu rad ze všech stran, že nemusíte jít rovně, můžete jit třeba nakřivo, směrem nalevo a můžete jít směrem napravo, obklikou, naokolo a kolem dokola.

Než zjistíte, že jste neměli poslouchat ostatní a měli jít tou nejjednodušší cestou a to je rovně, po své cestě pravdy.
Buď se člověk chová “rovně” nebo je to “křivák”. Kdo jedná křivě, snaží se manipulovat se slovy a lidmi.

V tom překrucování pravdy jsou velkými odborníky taky média. V březnu jsem napsala článek s názvem Pravda a lež. O tři měsíce později vidím v obchodě tento časopis, s texty, co vidíte na obrázku dole. Nevím, co se psalo uvnitř, ale ať se dospělí potom nediví, až malé děti bez mrknutí oka budou zkoušet lhát přímo do očí. Přesvědčeně lhát, že je to velmi prospěšné pro jejich zdraví. Dospělí to přece říkají a co je psáno, to je dáno.

Napsala jsem toto.
Určitě znáte v aplikacích na úpravu fotek, filtry. Původní obrázek můžete různě barevně měnit a tak získá jiný odstín a podobu.
Stejně tak se dá filtrovat pravda a můžete si ji upravovat do podoby, jaká se vám líbí a hodí. Stačí si s tím dát trochu práci a šup vzniká něco úplně jiného, co už nemá s pravdou moc společného a pravda dostává jiné odstíny.

Pravda se dá překreslovat, upravovat a pozměňovat tak, že už to není pravda, ale lež. Tyto proměny můžeme vidět všude kolem sebe, v plné hojnosti se tyto aplikace používají například v politice nebo třeba v náboženství.

Vůbec největší problém je, když dokáže člověk lhát sám sobě. Popírat to, jak se cítí a jaký je jeho duševní stav. Není otevřený ani k sobě ani k druhým. Je to hraní her lží a polopravd. Ale lhát je vyčerpávající!

Nejjednodušší způsob je přestat hrát hry, být otevřený a říkat pravdu. Skončete s drobnými i velkými lžemi, buďte líní lhát. ŘÍKEJTE PRAVDU!
Buďte otevření za všech okolností a všichni vám budou důvěřovat. Přinese vám to duševní klid a sebeúctu.

A jak se říká, lež má krátké nohy a kdo lže, ten taky krade.
Na tu politiku a náboženství to sedí, politika a církev je plná lží a člověk, který lže sám sobě, okrádá se o klid na duši. Pokud lže i druhým, ztrácí nejen klid, ale i sebeúctu.

Buďte líní hrát hry. Nejsou k ničemu.
ŘÍKEJTE PRAVDU. Nemusíte vůbec hrát a získáte úžasnou výhru.
Klid na duši.

A ráda bych ještě něco řekla.

Milé ženy, neptejte se svých mužů na tyto dvě otázky: Jsi mi věrný a Máš mě rád? Máte svou intuici a empatii. Tyto dvě studánky moudrosti vám odpoví s velkou přesnosti a hlavně odpoví pravdivě, pokud tedy nechcete lhát sama sobě.
Měla jsem pár partnerských vztahů, ale nikdy by mě ani ve snu nenapadlo se na něco takového zeptat. Jaksi jsem byla velmi silně přesvědčena, že jsem pro muže královnou. A taky jsem byla přesvědčena, že kdyby to tak nebylo, tak si mě takový mužský nezaslouží a může jít klidně o dům dál.

A co se týká psychologů?
Osobně jsem pár zkušeností s psychology měla a až na jednu výjimku, mě to nepotěšilo, spíše naopak.
Když jsem se rozváděla před 30 lety, byla nám doporučena manželská poradna. Dodnes si pamatuju testy se spoustou nesmyslných a intimních otázek.

Přijdeme s manželem domů a nedám mu pokoj, dokud nezlomím jeho přesvědčení: To ti nesmím říct, co mi psycholožka řekla a poradila. Zásadně o tom s tebou nemám mluvit. No to víte, že mi to nakonec řekl, aby měl klid.

Manžel mi sdělil toto: Řekla mi, ať si najdu milenku.

Cože!!?

My jdeme k odborníkovi pro poradu na záchranu manželství a ta rada je- začni lhát? Bylo mi o třicet let méně, než mám dnes. Měly byste vidět ten tanec svatého Víta, co jsem u nás v obýváku předvedla.

A koukám, rady psychologů se ani za těch 30 let vůbec nezměnily. Školský systém nejspíš stojí za h…o a měl by se urychleně a kompletně změnit. Jinak budeme žít v pokřiveném světě a budeme vychovávat děti pokřiveným způsobem. Psychologie je věda o duši. Nikdo přece nemá zájem o pokřivenou duši, tak ať takové nesmysly neučí.

Nehážu všechny psychology do jednoho pytle a je určitě spousta úžasných lidi s dobrým charakterem a sami vidí, jak doba nepřeje pravdě, tak jako to bylo koneckonců v každém století. Kdysi se za pravdu upalovalo, dnes lidé, kteří jsou hodně vidět a vyjadřují svůj názor s jasnými fakty pravdy, jsou veřejně pranýřováni a bývají donuceni opustit svou, například lékařskou praxi.
Dokonce jsem slyšela o lékaři, který opustil nejen povolání, ale i život, svobodným rozhodnutím- skokem z okna. Smutné, ale už je to dýl a navíc říkali to v médiích, a tam nikdy nevíte, jak je to s tou pravdou.

Pravda je taková, že nejsme všichni stejní. Záleží na našem charakteru a naši víře, jak se dokážeme držet své vnitřní pravdy.

Jak řekl George Orwell: “Mluvit pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.”

Takže co z toho všeho vyplývá?

Nebuďte, kam vítr, tam plášť.
Buďte rovní!
Buďte revoluční!
Mluvte pravdu!

Stejně jako tyto revoluční Magické karty, které vám odpoví na jakoukoliv otázku a nedovolí vám, kdybyste byli v pokušení zalhat sami sobě.
Karty vám pomůžou spojit se se svou intuici a ta vám vždycky řekne pravdu. A karet se klidně můžete zeptat: Je mi věrný? Má mě rád? Tyto magické karty vám do očí lhát nebudou, ty mluví vždycky pravdu.⬇️⬇️⬇️

https://milenamachurova.cz/magicke-karty-emoci ❤️❤️❤️

Mějte se opravdově krásně. 🥰
S láskou Milena ❤️

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře