Vnitřní kritik aneb nakopávač hadů

Negativní myšlenky jsou jako jedovatí hadi.

Myšlenky, které jsou negativní a  nevěnujeme jim svou pozornost, zapustí jed do našeho těla a zaplaví imunitní systém. Většinou o tom ani nevíme, nevšimneme si jedovatého uštknutí, protože lidé bývají odborníci v popírání. Často se stává, že popíráme své pocity, které jsou ukryté hluboko uvnitř nás. Můžete si třeba myslet, že když o svých negativních pocitech nebudete mluvit a zazdíte je v sobě, tak jednoho dne zázrakem zmizí.

Ve většině případů si lidé tyto negativní pocity táhnou v pomyslném batohu, po celý svůj život. Nálož na zádech je tak velká, kolik jsme schopni unést. Pokud si nakládáme víc a víc, tak jednoho dne tělo nálož zatížení nevydrží a někde to lupne. Typ a hloubka nemoci může pomoci začít v pátrání a uvědomování, kde se stala chyba a kde je pravda. A nebo si taky můžeme stále lhát a popírat.

Představte si popírání tak, jako kdybyste viděli doma flek na koberci a každý den byste kolem něj procházeli a nevšímali si ho. Hrály byste hru, co nevidím, to neexistuje. Bohužel ta značka z koberce sama od sebe nezmizí. Bude tam stále na vás vykukovat. Dokud se nerozhodnete kleknout na kolena a flek vyčistit.

S pocitem je to podobné. Pocit je energetická značka v těle.

Pokud máte špatný pocit, můžete ho taky vyčistit a nemusíte zrovna přitom klekat na kolena.

Mimochodem, lidé často klekají na kolena a modlí se, když skočí do těla „vážná nemoc.“ Pokud ale jen klečí, čekají na zázrak, úpěnlivě hledí na skvrnu (nemoc) a čekají, že sama od sebe zmizí a nevrhnou se na očistu sami, můžou ztratit naději a myslet si, že zázraky se nedějí. A flek nemizí a nemizí a nakonec se jim začne před očima ještě zvětšovat.

Dobrá zpráva je, že když už jste napadeni jedovatým hadem negativního pocitu, existuje antisérum s názvem Magické myšlení

Říká se tomu taky pozitivní myšlení.

Neznamená to jen snažit se myslet pozitivně, ale především nelhat sám sobě a uvědomit si své pocity, kde je pravda. Rozdíl mezi pozitivním myšlením a magickým myšlením je jako v tom postoji k fleku na koberci. Můžete pozitivně myslet a věřit, ale pokud nevyvinete aktivitu, nic se nezmění. Magické myšlení je o změně. Změna negativního pocitu na pozitivní se nestane sama od sebe. Musí dojít k energetické proměně. Stane se to tehdy, když přestaneme pasívně přijímat špatný pocit, ale aktivně si ho sami energeticky změníme.

K tomu mohou dobře posloužit Dobré otázky neboli Magické otázky.

Jedna z otázek z pozitivní oblasti, na které se často odpovídá formou popírání: „Jak se cítíš?“

Pokud někdo nechce dát najevo, co doopravdy cítí a jak se cítí, může lehce odpovědět na tuto otázku, jo dobrý…v pohodě… jde to…a tak podobně a klouže jenom hovorově po povrchu. A vy se nedozvíte, jak dotyčnému člověku doopravdy je.

Úplně jinak zapůsobí Magická otázka: „ Jak se cítí tvoje duše?

Tato otázka nutí zastavit se a ponořit se pro odpověď do hlubin své duše.

Zkuste si to sami na sobě.

Zeptejte se: „Jak se cítím právě teď? A odpovězte si.

A teď se zeptejte: „Jak se cítí moje duše?

Jaké byly vaše odpovědi?

Pokud byly rozdílné, máte pravděpodobně tendenci popírat své pocity, jak se doopravdy cítíte.

Negativní myšlenky si nemusíme vůbec uvědomovat, ale přitom můžou běžet maratón, na pozadí všech vašich probíhajících myšlenek. Poznáme to ale podle toho, když si uvědomíme, jak se právě cítíme.

A odkud se berou negativní myšlenky? Představte si to třeba takhle.

Představte si, že jste úplně malinkatý človíček a můžete vejít do vaší hlavy. Jste na místě, kde uvidíte dvě zahrady. Jedna je nádherná se spoustou krásných barevných rostlin, které vyzařují světelné energetické paprsky, to je zahrada vašich pozitivných myšlenek. Vidíte tam usměvavého zahradníka, který o zahradu pečuje a  na jeho tričku je veliký nápis Láska.

Druhá zahrada je ponurá,  se spoustou bodláčí, zarostlých keřů, vysoké ostré trávy a vidíte tam pobíhat malého skřítka, který očekává, kdy vstoupíte do zahrady. Když uděláte krok vpřed, skřítek začne do vysoké trávy kopat nohami a z trávy vystřelí hadi, kteří se tam ukrývali a vy polekaně uskočíte zpátky. Jen si v tom úleku stačíte všimnout škodolibého úsměvu skřítka škodiče. Měl radost, že naplnil opět své poslání, otočí se k vám zády a vy uvidíte na jeho tričku velký nápis Strach.

Myslí to vážně, chce si s vámi hrát a něco vás naučit. Je to taky váš vnitřní kritik, který na vás vykřikuje hesla pochybností. Když si uvědomíte kdo je vlastně strach, hra pro vás dva skončila. Skřítek Strach dostane strach, že se na něho můžete vykašlat, že jste hru prokoukli a už vás to nebaví…přestane vám škodit a začne s vámi spolupracovat. Stanete se přáteli a skřítek Strach se stane vašim skvělým rádcem. (A občas si na vás cvičně vyzkouší, jestli vás nějakým svým novým trikem nenachytá, hold má to v povaze.) Ale vy už víte své.

Přestanete sadit další semínka negativních myšlenek – jedovatých hadů.

Proč vstupovat do zahrady, kde na vás útočí jedovatí hadi?

Proč riskovat svůj život?

Proč se prodírat ostrým bodláčím?

Proč ohrožovat své zdraví?

Proč být v temném prostoru, kde se vaše duše necítí dobře?

Proč lhát sám sobě?

Proč hrát hru na pravdu a lež?

Kdykoliv se vám ozve negativní pocit, budete vědět, že je to volání rostlinky, která chce uvolnit ze zahrady temnoty a touží propustit na světlo. Začnete energeticky čistit zahradu od bodláčí a plevele.

 

Když u mě byly na návštěvě holčičky Anežka a Maruška a jak jsme si spolu povídaly,  tak jsem si spontánně položila ruku na srdce a zeptala se: “ Co máme tady uvnitř?“

Anežka hned odpověděla. „Radost a Lásku.“

A Maruška  dodala: „A Štěstí.“

Vidíte, v srdci jsou samé pozitiva. 🙂

Takže negativní myšlenky se rodí v naší hlavě, ale vy už víte, že tam máte zahradníka, který pečuje o vaše rostlinky pozitivních myšlenek. Když budete s Láskou spolupracovat, tak už nedovolíte vnitřnímu kritikovi aby vám  škodil a sjednotíte obě zahrady dohromady, v jednu velikou nádhernou zahradu jiskřivých a láskyplných myšlenek.

A víte jak se budete cítit?

No přece úúúžasně!

A to je pozitivní a zároveň magické, když změníme své myšlenky, změní se naše pocity.

Díky tomu se vracíme zpátky domů, do svého srdce.

A pokud vás toto téma zajímá, tady je odkaz na úžasný rozhovor s názvem Jak poslouchat svoji duši: Pjér La Šéz vypráví o tom, kdo je skřítek Strach, trochu víc drsněji. 🙂

Určitě se podívám na tento rozhovor ještě jednou a v klidu. Znáte to, uděláte si chvilku pro sebe, začnete něco sledovat a jeden telefon za druhým, zvonek u dveří… a tak podobně :-), ale tři věci mě okamžitě zaujaly:

První: Duše se ptá proč, ďábel se ptá jak. 🙂

Druhá: Když se rozhodnete skoncovat se závislostí, například s alkoholem, ďábel pokušitel vám nechává svobodnou vůli, zaraduje se s vámi a řekne, to je skvělé, pojď to hned oslavit. 🙂

Třetí: Život poskytuje pouze dary. 🙂

Mějte se krásně.

 

S Láskou Milena   

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře