Vnitřní dítě, vědomí a podvědomí.

Už jste určitě někde viděli obrázek ledovce, kde je znázorněno vědomí a podvědomí. V životě reagujeme pěti procenty vědomě a podvědomí se svými devadesáti pěti procenty určuje, že reagujeme na základě uložených programů – přesvědčení, a ty se zase ukládaly na základě emočních prožitků.
Proto nejdůležitějším vztahem v celém vesmíru je vztah mezi vědomím a podvědomím. Představte si to jako vztah mezi matkou a dítětem.
Matka je vědomá mysl a dítě podvědomá mysl.
Podvědomí – dítě v sobě nosí všechny vzpomínky od počátku stvoření a touto obrovskou zátěží velmi trpí.
Co je třeba udělat?

Vytvořit si s tímto vnitřním dítětem vztah. Začít na něj mluvit, povídat si s ním, poprosit ho o odpuštění, že tak trpí a laskavě s ním komunikovat. Mluvíme k němu tak, že si uvědomujeme, že je v nás nějaké „ty.“
Vytváříme vztah stejně jako když se narodí dítě, a my mu předáváme všechnu svou něžnost a lásku. Chceme pro něj jen to nejlepší, ochraňujeme ho a pečujeme o něj.
To je taky způsob chování sama k sobě a to čemu se říká sebeláska. Je velmi důležité, čím je krmeno naše vědomí a podvědomí.

Představte si taky , že vědomí je vaše ego a podvědomí vaše duše. Ego a duše spolu souzněly, dokud se neoddělily a ego začalo vytvářet hradby pro duši. Je potřeba osvobodit svou duši, zbořit zdi kolem srdce a obnovit soulad mezi egem a duší. Vytvořit jistotu a bezpečí pro své ego a věnovat mu laskavou pozornost, aby přestalo mít nadvládu nad duší. Když začnete milovat své ego, milovat sama sebe, osvobodíte tak svou duši. Ne potlačením, ne bojem, ne nenávistí, ale pouze a jedině láskou sama k sobě, k svému Já a Vyššímu Já.

Mluvte k sobě, ať už nahlas nebo v duchu, vždy jen tím nejlaskavějším slovem, tak jako když mluvíte k malinkému dítěti. Vnitřní dítě má souvislost s emocemi. Utrpení, tlak a stres je projev ega, které potlačilo projev duše.
Když se zaměříš na svou duši, která sídlí v srdci, tak rozeznáš, odkud pochází tvé emoce, jestli z ega nebo z duše. Každá emoce je však pro nás důležitým ukazatelem, co se děje v našem nitru.

Například emoce vzteku je energetický projev ega, směrem ven. Hněv, vztek až zuřivost vyplouvá tehdy, když se děje něco, s čím nesouhlasíme, co bereme jako útok proti nám, co se nám nelíbí. Když neděláte to, co cítíte, že byste chtěli dělat. Pokud tuto formu silné energie potlačíte, tlačíte ji směrem dovnitř.
Posune se tak k protipólu vzteku a tím je lítost. Emoce lítost je potlačená energie, která má velký podíl na vzniku úzkostí a depresí. Někdy například pár rozbitých talířů jako ukázka vyjádření svých hranic je lepší, než se házet do lítosti a brát antidepresiva.
Takovými způsoby pracuje s emocemi ego.

Když je vaše duše svobodná, tak se vypořádává se situací, způsobem sobě vlastním a to je, že se dokáže dostat na emoční nulu. To znamená je v rovnováze a vnímá situaci tady a teď z vyššího nadhledu, vidí „za konflikt.“ Nemá potřebu se nechat vyvádět z rovnováhy, žije v lásce, v božském zdroji, v emoční nule.

Víte, kdy poznáte, že jsou ego a duše v přátelském spojení?
Když si myslíte, že nejspíš trpíte, máte těžkou situaci, vaše ego prská vzteky, vy s tím nebojujete, přijmete to a hladíte láskyplně ego. Dáte se do tance s duší a po očku pozorujete, kdy se k vám přidá i ego, vaše vnitřní dítě. Stačí dávat najevo vaši lásku, respekt a jistotu, že ať se děje co se děje, vždy ho budete milovat. Vy jste matka a uvnitř vás je vaše milované dítě. To všechno jste vy. Pečujte o sebe láskyplně. Uvnitř vás bude vaše dítě vrnět blahem.

Chcete pomáhat sama sobě a svému nitru, vnitřnímu dítěti?
Pracujte se svými emocemi. Vědci tvrdí, že pro zdravý vztah je práce s emocemi velmi důležitá. Ve vztahu bývají ženy mnohem aktivnější a mají schopnost častěji rozpoznat trhliny ve vztahu. To samozřejmě pro ženy představuje i vyšší riziko a vysvětluje rozdílnou míru psychického vyčerpání u žen a mužů.

Pokud potřebujete pomoc, tak začněte prací na sobě. Nabízím vám geniální Magické karty emocí. Získáte na všechno odpověď a to vůbec nepřeháním a zároveň pro vás přestane platit věta: Potlačované emoce rovná se nemoce. Podporujte a pečujte o svou psychiku a fyzické a duševní zdraví.

Tyto karty vám nastaví zrcadlo a ukážou vaše emoce a přesvědčení. Budete mít okamžitě jasno, co ano a co ne. Pomůžou vám ve vašem rozhodnutí, pomůžou vám napojit se na svou intuici. Pomůžou vám vyplavit vaše emoce, aby mohly volně a svobodně proudit. Uvolněte své emoce, uvolníte tak svou mysl, duši i tělo. Budete se cítit ne jen dobře, ale přímo skvěle.

Budete mít jasno. ⬇️⬇️⬇️

https://milenamachurova.cz/magicke-karty-emoci 😍🥰❤️

Mějte se krásně. 😍🥰❤️

S láskou Milena ❤️

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře