Tajemství o štěstí

Přijde mi v poslední době, že se na mě ze všech stran, nekontrolovaně valí návody a rady na šťastný život…a nepopírám i já jsem neodolala a občas od radosti, přihodila nějakou naprosto úžasnou radu, do Šťastného kotle sociálních sítí.

Ale pak jsem se bohužel, teda pro někoho bohužel, v nestřežené chvilce zamyslela a k mé úlevné radosti jsem zjistila, že je to pěkná blbost. Na štěstí žádný návod neexistuje. Jsou to kecy. Nevěřte tomu! Přestaňte se snažit hledat štěstí a ještě podle nějakého návodu.

Víte co se říká o návodech. Jen si vzpomeňte, co vám řekl partner, když jste si koupili pračku a vy jste chtěla mermocí číst návod, ať se něco nepokazí hned ze startu. Ano, myslím přesně tu větu: „Nejsem žádný blbec.“

Žádný instantní návod na štěstí nepotřebujete.
Štěstí je totiž u vás každý den. Jen pouze stačí, si to UVĚDOMIT.

To tajemství je…
Štěstí přichází, když vyřešíte problém.

Dám vám pár příkladů.

Jsem doma a už to je pro mě štěstí, že nemusím do toho mrazu. Velmi silně si to uvědomuju. Štěstí se násobí, když si uvědomím, že nemusím do obchodu pro blbou plastovou vodu a můžu si natočit z kohoutku.
Všimněte si, vyřešila jsem zdánlivý, přesto narůstající problém, když jsem dostala žízeň.
Když se napiju té vynikající vody, cítím v ten moment, že jsem fakt šťastná. Viděla jsem jednou dokument, jak chodí pro vodu kilometry. Brr. Hned vděčnost, kde jsem a opět uvědomění, jak jsem šťastná.

Jak si tak užívám záchvat štěstí, dostanu od radosti hlad.
Miluju svoji ledničku! Je nádherná a pokaždé co jdu kolem, ji nezapomenu lehce pohladit. Dostanu další nával štěstí v momentě, kdy otevřu dveře od ledničky. Tu kindermax jsem včera nesežrala, ještě je tady.
Fakt pocit štěstí a k tomu pocit radosti. Problém vyřešen. Další momenty, kdy jsem zase šťastná… říká se štěstí je jen muška zlatá, no u mě furt bzučí…

Vyjdu z domu a zase je to tady..stihla jsem tramvaj, neujela mi, super, nastoupím a s úlevou cítím opět štěstí. Silně si uvědomuju, že na tom pozitivním myšlení něco bude. Řeším jeden problém za druhým jako po másle.

Jdu zpátky domů, otevřu poštovní schránku a je to tu znovu. Ve schránce není žádná záhadná složenka, kterou bych musela zaplatit a přitom bych zároveň neměla nejmenší tušení, odkud se vzala a proč. Opět cítím úlevu a zas ten zvláštní pocit štěstí. Otevřu dveře svého domova, jsem na vrcholu blaha.

Tak si doma rozjímám, jak jsem šťastná a najednou si zničehonic vzpomenu na drsnou vzpomínku, když jsem byla v práci.
Jak jsem zachránila motýla, který málem umřel.

Viděla jsem na zemi v obchodě motýla, vypadal, že je mrtvý. Nic divného. Mrtvých much, motýlů a různé jiné zvířectvo co poletuje, tam bylo na zemi běžně, každý den. A každý den se musely ty hromádky odstraňovat. Vidím to jako dnes.

Motýl zalomil lehce křídly. Bylo mi ho líto. Proč ti pitomci tady nedají klímu.V tom vedru tady nemůžou vydržet. Hned na to mi vletí myšlenka, to víš, lidi tady odpadávají od vedra a vůbec to nikoho nezajímá a kvůli tvým motýlům tu dají klímu, naivko, kde to žiješ.

Vezmu opatrně motýla a jdu s ním ven. Otevřu dlaň a šeptám mu, tak leť. Mám mobil a natáčím. Jo, úleva a nekonečné štěstí. Fakt letěl.

Sotva motýl odletěl a já se musela vrátit zpátky do práce, došla jsem najednou k hlubokému uvědomění.
Uvědomila jsem si, že ty podmínky nebyly dobré nejen pro motýla, ale ani pro mě. Takže nasr.t!!! Přece tu nevypustím duši!

Letěla jsem taky a sama od sebe. Na rozdíl od motýla, mě nikdo zachraňovat nemusel. Zachránila jsem se sama.
Problém vyřešen.

A to byla fakt hodně velká nálož pocitu štěstí.

S láskou, celá vyšťastněná Milena 😍🤩❤️

Tak nezapomeňte, štěstí na vás číhá na každém rohu, kde se jen hnete. Stačí si to uvědomit a pak vyřešit nějaký problém.😍❤️

A celé je to vlastně ve zkratce…o tom přítomném okamžiku a vděčnosti🙏😍❤️

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře