Příšerky z jeskyně.

Co je dobrý život?

Čtyři body a tři životní lekce. Zlatá zrnka moudrosti.

Ááá… nakonec příběh Příšerky z jeskyně.

Co je vlastně ten úspěch o kterém se mluví a napsali se tisíce knih, které radí jak na úspěšný život.

Četla jsem jednoduché shrnutí do čtyř bodů o dobrém a úspěšném životě.

1. Je to psychická a duševní pohoda.

2. Moudrost.

3. Údiv-úžas.

4. Dávání.

Jak jednoduché, co říkáte. Tyto body jsou jako ukazovatele směru, kterou cestou jít, abychom se dostali k životní rovnováze. Mít jasno ve své duši a mysli a zároveň mít dobré pocity ve svém těle.

Teoreticky to vypadá velmi jednoduše… a prakticky? Co myslíte?

V knize Kód výjimečnosti jsou nakresleny dva grafy. Jeden je o tom, že život začínáme jako silní jedinci. Jako děti se učíme, rozvíjíme a měníme vzrušující rychlostí. Ovšem u mnoha lidí se po vystudování a po započetí kariéry tento vývoj zpomaluje až nakonec dospěje do plíživé a nudné stagnace.

Druhý graf ukazuje stoupající tendenci s mnoha výkyvy, cyklů nahoru a dolů. Ach jo…Jéééj…Doprkvančic…Jdeme na to!…Vydrž…Jóóó, zlato!…A sakra…Jupííí!…Už zase…

Co když přijmeme skutečnost, že některé věci se prostě nepovedou – ale že je to součást krásně se odvíjejícího života, a že dokonce i ty největší neúspěchy v sobě mohou obsahovat zárodek rozvoje a dalších úžasných možností.

Bezpečnost se přeceňuje. Už se nemusíme bát tygrů na břehu řeky. Můžeme vystoupit z pomyslné zóny bezpečí, kde hrajeme na jistotu. Zpochybňovat dogmata před nudným plynutím života v bezpečí. Přestat si bránit a začít dávat přednost vzrušení a nadšení ze života plného smyslu a objevování.

To zní velmi pozitivně, co říkáte?

K tomu je však zapotřebí tří docela husté lekce o sobě, o životě a o světě. Dávku odvahy, energie, optimismu, vůle a dostatek drzosti, že nikdo nebude bránit, abyste se stali pánem svého života. Musíte se svého práva chopit.

První lekce.

Jsem dost dobrá a nemusím nikomu nic dokazovat. Uvědomění aplikovat tak, abychom se stali tou nejlepší a nejvýjimečnější verzí sebe sama.

Druhá lekce.

Co očekávám, to dostanu. Můj vnější svět vychází z mého vnitřního světa. Naše přesvědčení a emoce utvářejí náš svět.

Třetí lekce.

Starý model – Všechno vědění pochází jen z ověřených faktů a dat. Nový model – Všichni máme intuici.

 

Ono je totiž tak, že to o čem víte, čemu věříte, je jen malá část našeho vědomí. To, o čem nevíte, že tomu věříte, je hezky uloženo v podvědomí. A když nějaké přesvědčení vyplave ven, dokáže nás i okolí častokrát nemile překvapit, proč jsme udělali nebo řekli to nebo to. Ááách ta přesvědčení.

Přesvědčení které škodí, je jako příšerka, která vystrčí hlavu z jeskyně a když splní svůj úkol, zase si v klidu zaleze zpátky. A dokola a dokola, pořád stejně.

Co s tím?

Tady je potřeba použít chytrosti i moudrosti. Dostat příšerku ven z jeskyně, prohlédnout si ji v celé její kráse, jak vypadá škodič vašeho životního prostoru, poděkovat za spolupráci, popřát hodně štěstí, šťastnou cestu, veselé vánoce a sdělit, že pronájem v jeskyňce skončil.

A nemusíte si o ní vůbec dělat starosti, že by třeba nějak strádala. Příšerka se neztratí, hned si zvesela odskotačí jinam a vcelku rychle si najde místečko, kde se může ubytovat a s kým si bude hrát na schovávanou a dělat bubububu. Samozřejmě zase do té doby, dokud tato společná hra bude bavit i majitele pronájmu.

Jedním z největších darů, které můžeme dát sami sobě, je moc vybrat si, čemu věřit a čemu nevěřit. A já osobně věřím tomu, že Nejlepší rada zní:

„Věřte svému srdci a intuici. Věřte své duši.“ A víte proč?

V duši žádné příšerky nejsou, jelikož se tam ty potvůrky nemají kde schovat. V duši se totiž stále svítí. A duše ví o energetice své. Tam žádné poplatky nejsou. Má přímé spojení se zdrojem.  Když se obrátíte směrem k duši, tak máte hned jasno. Zároveň to jsou vzácné chvíle, které věnujete sami sobě.

 

Pro tyto vzácné chvíle jsou tady Magické karty emocí.

Karty, které jsou kouzelným zrcadlem vašeho nitra, vašich přesvědčení. Můžete si začít vykládat sami.

Příšerky z vaší jeskyně ochotně a rádi vylezou sami. Bude vás to bavit, můžete přinášet radost sobě i druhým, může vás to nabíjet a dávat vám smysl.

A nebo si dopřejte Šťastnou hodinku a nechte si udělat výklad karet na vše, co vás zajímá a co právě teď potřebujete. 

Mějte se krásně.

Milena

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře