Štěstí v minulosti nebo v budoucnosti?

Štěstí v minulosti nebo v budoucnosti?

Jdu po chodníku, kolem rozkvetlé stromy a spousta barevných květin, kochám se jaká je to krása a u vstupu do jednoho domu vidím oblouk, na kterém rostou růže. Zastavím se a naskočí mi krásná a milá vzpomínka z mého dětství, kdy jsme měli u vchodu stejný oblouk z nádherně voňavými růžemi a když jsem přicházela ze školy, připadala jsem si jako Šípková Růženka v království růží. Často jsem pod tím obloukem stála a nadechovala se té omamné vůně, kterou cítím ještě dnes. To byly ty okamžiky bdělé přítomnosti.

Jdu dál a proti mě vidím jak se zjevili tři sympatičtí muži. Vnímám z nich nějakou zvláštní energii, která je spojuje. Tuším to. Jeden z nich mě osloví, můžu se vás něco zeptat?
No, prosím.
Můžu vám nabídnout tuto knihu? Nechcete si ji přečíst?
Je mi to jasné. Očkem jsem zahlédla titul Strážci vesmíru.
Jsou to poslové z vesmíru. Přesto odpovím, že nechci, usměju se a jdu dál. A ten muž na mě volá, vy nechcete vědět, co vás čeká v budoucnosti? Vás nezajímá budoucnost?
Odpovím, ne, mě zajímá co je právě teď.
Tak nashledanou… sbohem….
V duchu mě napadlo, možná jsem měla pozdravit třeba jehoastalavista. Přece jen jsou z jiné planety.

V každém případě zajímavé sdělení, když jsem právě v tu chvíli rozjímala o minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Hold, nic není náhoda. V tom prostředí, kde jsem právě byla a v ten krátký okamžik to působilo až magicky.

Jsou lidé co hledají štěstí ve vzpomínkách na minulost anebo čekají, že budou šťastni až budou mít to a to.

Jenže vzpomínkami na štěstí v minulosti, se může nahodit nepříjemný pocit, že teď už to není ono, jak to bývalo.
A čekání na štěstí v budoucnu opět nahodí pocit, že teď to ještě není dost dobré. Je to z jednoduchého důvodu.

Pocit štěstí tedy duševní pohody probíhá pouze v přítomném okamžiku. A můžete ho dokonce cítit, ikdyž zrovna okolnosti nejsou příznivé.
Tento pocit se dá vyvolat, musíte umět nahlédnout hluboko za všemi emocionálními stavy. Stačí pár minut vědomého dýchání, to znamená soustředit se pouze na svůj dech a nechat být myšlenky, ať kolem proplouvají. Tam je čisté vědomí.
Myšlenky aktivují jako spínače emoce, což je energetický obvod.
Většina negativních pocitů jsou aktivovány právě vzpomínkami na minulost a děje se to podvědomě.

Naše mysl údajně v průměru 47 procent času bloudí. Toto neustálé putování mysli je přímou příčinou ne-štěstí.
Nejsme tady dost dlouho, abychom trávili polovinu života v myšlenkách a potencionálně nešťastni.

Odpoutat se od minulosti je přetínáním energetických pout a vazeb na lidi, věci a prožitky. Pouta jsou opakem svobody.
To negativní z minulosti nechejte za sebou, nechte si krásné momentky, vytvořte si album krásných okamžiků a svoji minulost změňte na pozitivní. To je emoční svoboda.

V přítomnosti je klid, vnitřní síla, vnitřní svoboda, sebedůvěra.
Je možné změnit naše emoce, naše nálady?
Co je podstata mysli?

To poznáme, když jsme bdělí. Vědomí je jako zrcadlo, umožňující, aby se v něm všechny obrazy objevovaly. Za každou myšlenkou je holé vědomí, bdělost přítomného okamžiku.

Ať už cítíte cokoliv, pohybujete se na přímce emocí, která má svůj protiklad. Každá negativní- nepříjemná emoce má příslušný protilék. Například milující laskavost proti nenávisti atd. Vždy se můžete posunout k jinému pocitu, pokud tedy chcete.
Jsou lidé kteří se například s trápením posunout nechtějí, mluví o něm, drží se toho pocitu, ale pustit se, to v žádném případě, musí trpět, protože se stalo to a to a má na to plné právo. Co na tom, že se to stalo před dvaceti lety.

Zkuste si položit otázky:
“ Jaký by to byl pocit, kdybych se právě teď rozhodla, že jsem šťastná?“
„Jaké by to bylo, kdybych se právě teď cítila dobře?“
Věřte, že se něco ve vašem pocitu změní.
Nečekejte na žádné Až…

S láskou královna emocí Milena:-)

P.S.Staňte se taky královnou.

Začněte vládnout svým emocím.

                      

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře