Minové pole emocí a jedna zázračná věta.

Minové pole emocí a jedna zázračná věta.

Zajídáte nebo zapíjíte stres?

Nedávno jsem viděla dokument o stresu. Tak jsem se malinko zamyslela.
Co to tedy je ten stres… víme pravděpodobně všichni o čem je řeč.
Obecně řečeno, stres je komplexní reakce našeho těla. A zjednodušeně řečeno, jsou to tlaky v těle. Doktor vám sdělí, že máte vysoký krevní tlak a co si pod tím máte vlastně představit?
Je to stres! Stresové podmínky ve vašem životě, které trvají déle než je zdrávo. Stres je zvýšená energie v těle. Vaše krev je pod tlakem, neproudí v pohodě, v klidu a míru, ale zběsile pumpuje jako o život.
Jde vám opravdu o život a nebo jen mozek vymýšlí scénáře katastrof?

Máme akutní stres, který nás může chránit a vyburcovat naše tělo ke skvělým výkonům.

A pak je chronický stres, dlouhodobý stres, který zatěžuje tělo, mysl a duši a způsobuje úzkosti a deprese.

Stres a s tím spojené emoce se dají potlačovat, jak známo jídlem a pitím, alespoň na malou chvíli se uspokojit dobrým pocitem, že do těla něco pošlete a energie se ztlumí, zpomalí. Je to jen dočasné, protože v těle napumpovaném jídlem a pitím se energie emocí opět ozve.
Navíc záleží jaký postoj máte ke svému jídlu a pití, takže se můžou přidat výčitky, nenávist, pochybnosti, obavy, že to nikdy neskončí.

Chronický stres bych přirovnala k minovému poli. Kdybyste měli přes toto pole projít, na co byste se spoléhali?
Mohli byste například riskovat a rychle proběhnout a nebo se stejným bušením srdce až v krku roztřeseně našlapovat a oddalovat každý další krok.
A nebo přesunout pozornost dovnitř svého těla na svůj vnitřní radar -intuici. Vnitřní hlas, který slyšíme, když ztlumíme šum zvenku.
Najednou víte, který krok je správný, necháte se vést svou duší.
Dostáváte se do rovnováhy a tlaky opadávají, jste si jistí sami sebou.
Stres je součástí strachu, proto přicházejí emoce s nízkými energiemi úzkostí a depresí.

Když přijdou depky, a tím nemyslím ty, co už jen ležíte a nemůžete se pohnout, ale ty veselé depky, kdy si sice myslíte, že umíráte, ale jste pořád živí a ještě nějak fungujete, tak se radí, abyste s tím přestali bojovat a odevzdali se těm pocitům a spřátelili se s nimi.

Neutíkat od toho, ale všechno to cítit. Ono totiž, když to budete všechno cítit, tak vás to rozhodně nezabije. Možná znáte ty myšlenky, já už to dál nevydržím…to mě určitě zabije… jak jste jistě přišli na to, že vás to nezabilo a že jste to nakonec vydrželi a život šel dál.

Negativní pocity jsou jako magie. Bolest je magie, protože nám pomáhá růst. Ale co je tragédie, je utrpení, to znamená vyhýbáme se bolesti a utíkáme před růstem.
Stačí pozorovat a vnímat co nám pocity sdělují, co nám chtějí říct. Čím silnější pocit, tím významnější a intenzivnější sdělení.

Stres a všechny negativní emoce mají ve své základně strach, který si v pozadí sedí na trůně a spokojeně nadechuje a vydechuje, jak je pánem situace. Občas pro zábavu práskne bičem, ať se energie rozvíří.

Necháte strach, ať si s vámi hraje nebo s ním budete tvrdě bojovat?
Život není boj, ale hra.
Strach není náš nepřítel. Jen nás pošťouchává abychom se znovu narovnali a našli svou sílu.

Víte, čím dostanete strach do údivu, že zůstane koukat překvapeně s otevřenou pusou?

Když na vás bude pouštět všechny ty hrůzy, jak on to krásně umí, tak se narovnejte, udělejte úsměv od ucha k uchu a hrdě oznamte větu, která v dokumentu zazněla:
„Jsem z toho nadšená!“

Strach z toho bude v šoku.
A vy ucítíte najednou uvnitř v těle velkou úlevu.
Ta rozhodnost je důležitá.
Dáváte tím najevo, že přijímáte všechny ty pocity, že jste připraveni vstoupit přímo do plamenů ohně a necháte se plameny pohltit. To je ten proces fénixe, který se zrodí a vzlétne z popela. Dovolte si všechno to cítit. Naše pocity jsou naše dary.

Kdo totiž už nic necítí, je vlastně mrtvý, ikdyž ještě žije.

Mějte se krásně. 🥰❤️😍
S láskou Milena❤️

P.S. Kdo má rád výklad karet, kdo si rád hraje a má rád osobní rozvoj, nabízím jedinečné Magické karty emocí, už jsou v nabídce poslední kusy v tomto dárkovém balení.
Tyto karty fungují naprosto přesně a ukazují zrcadlově, jaké emoce jsou uvnitř vás.
Důležité je uvědomění, ne popírání. Potlačené emoce, rovná se nemoce.
Při výkladu objevíte, jaké emoce se skrývají ve vás. Jen čekají až je vytáhnete na světlo a necháte je rozplynout. Tím, že je uvolníte, dáte jim i sobě svobodu. ❤️
https://milenamachurova.cz/magicke-karty-emoci-objednavka/ 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře