Milujte své ego. Je posvátnou součástí vaší duše.

Populárním mýtem dnešní doby je tvrzení, že budete bohatí a šťastní, jestliže budete dělat to, co milujete. Není to pravda! Nic není mylnější než toto tvrzení. Kdybych hrál pořád golf, bydlel bych už dávno v lepenkové krabici. Gene Bedell – Milionář v zrcadle

Další populární mýtus je potlačit nebo dokonce zničit své ego. Má snad někdo dojem, že Bil Gates je expert na potlačování ega? A co další výrazné osobnosti v souvislosti s bohatstvím jako například Steve Jobs, Warren Buffett nebo třeba Mick Jagger, Freddie Mercury, princezna Diana a tisíce dalších velkých osobností, které ovlivnily svět.  Jste si jisti, že jejich zájmem bylo potlačovat své ego?

Experti na potlačování svého ega jsou mniši.

Z knihy Esence, Bhagat:

… Klášter je velmi vážný. Lidé se snaží poznat pravdu, namáhají se, aby poznali Boha. Do kláštera se chodí hledat. Mnich je vážný člověk. Zřekl se světa, své ženy, dětí, zřekl se tohoto a tamtoho. Mnich je člověk, který se rozhodl být osamocený. Klášter je místem, kde žije mnoho lidí ve své samotě, nežijí společně. Není tam atmosféra pospolitosti. Klášter není komunita. Každý z nich žije sám. Společně jsou vlastně osamocení. Každý hledá Boha, s vynaložením velkého úsilí. Musí se týrat, držet půst, musí zničit veškeré své lpění na světě. Jak si můžeš dovolit, uvolnit se!  Svět je hřích a ty jsi zrozen ve hříchu, jak se jen můžeš uvolnit, odpočívat a oslavovat?

Jak může být hladovění oslavou? Týrání a sebetrýzeň byly pokládány za modlitbu…

Když dočtete až dokonce tohoto článku, dozvíte se, co je to esence vaší duše a jak funguje ego v praxi. 🙂

Pokud vašim životním cílem není cesta mnicha, ale raději byste si vytyčili cíl- cestu za blahobytem- popusťte uzdu svému spoutanému egu!

Nevěřte doslovně všechno učitelům zákona přitažlivosti! Něco jiného píšou, ale úplně jinak sami jednají.  Úspěšní lidé mají obrovské ego a patří mezi ně i ti, co používají titul „osvícený.“ Máte pocit, že například Rhonda Byrne známá spisovatelka a režisérka celosvětově známého fenoménu filmu Tajemství, potlačovala své ego a kolem hlavy jí poletovala záře skromnosti?

Nevěřte duchovním řečem o potlačování anebo dokonce zničení ega. Vaše ego je hnací motor lidské touhy po blahobytu, na které máte plné právo, proto jste tady… na zemi, plné úžasných možností. Už jste určitě slyšeli nebo četli „Požádej a je ti dáno“ od Esther a Jerry Hicks.

Jak jednoduché. Proč už tak všichni nežijí v naprosté spokojenosti, v radosti a míru? Co tomu chybí? Jak to, že film Tajemství, který obletěl svět a vydělal neskutečné bohatství Rhondě Byrne, která veškerý podkladový materiál načerpala z učení Abrahamovo Esther a Jerry Hicks, kteří jsou jedněmi z původních klíčových autorů Tajemství, tak byly jejich příspěvky ze „záhadných“ důvodů vystříhány? Přerostlo snad normální lidské ego v Superego, které dokáže obejít autorská práva? Copak se to děje za kulisami duchovního světa, který se lidem obřadně servíruje v děravém talíři. Něco tomu chybí.

Chybí tomu šťáva. To něco, co je uvnitř každého člověka. Ten drajf a zápal…a taky pokora… pravá esence ega. Bez toho je člověk jen jako ten kus masa, co zbude na děravém talíři. Všechno musí být v rovnováze. Přehnaný kontakt s egem přerůstá v superego, chybí pokora a to jsou lidé, kteří mají moc a získávají pocit, že jsou vládci vesmíru a řídí otáčení planet.

Naopak lidé, kteří úplně ztratí kontakt se svým egem bývají i ti, co končí sami se životem a vzdají to.

Jaké je to tajemství doopravdy? Co se doopravdy tají?

Víte například o tom, že světový bestseler od Napoleona Hilla Myšlením k bohatství, kde „tajemství úspěchu“ na které neustále v knize odkazoval, bylo zcenzurováno a „vystříháno“ celkem třicetsedmkrát!

Jedno jediné slovo, které stejně jako po sedmdesáti letech bylo vystříháno i z filmu Tajemství. Veřejnost byla opět „chráněna.“

Tím slovem, které už dnes není tajemstvím, je slovo VIBRACE.

A proč bylo tajemstvím? Protože tam jsou vaše vnitřní zdroje. Tam je vaše energetická gramotnost. To jsou vaše vnitřní informace. Pokud máte schopnost hlubšího vnímání, máte přístup do těchto sfér. K tomu potřebujete celou svou duši. Ne jen vaše duchovní Já, ale i vaše ego, protože patří neoddělitelně k lidské povaze. Je přímo posvátnou součástí duše.

Jak reaguje vaše duše jako celek?

Část vašeho Já touží po spáse, Božském klidu a míru.

A druhé Já touží po Blahobytu.

Je to jako Jing a Jang.

Zdravá esence jedné části je pokora a zdravá esence druhé poloviny je sebevědomí. Píšu záměrně zdravá. Pokud je duše nemocná, buď přeroste ego nebo chybí sebevědomí.

Vše je o hledání rovnováhy.

Ego v rovnováze je Moudrost: Nepotřebuji nikomu, ani sobě, nic dokazovat. Dělám to, co je pro mě nejlepší, co má pro mě hodnotu.

Silné ego: Snaha dokazovat, že jsem dost dobrá/ý. Dokazovat stále svou hodnotu sobě i druhým. Potřeba mít věci pod kontrolou.

Slabé ego: Nízká sebedůvěra, podceňování sama sebe, nízká sebeúcta.

Milujte své ego, to jste totiž vy! Nevěřte, že Bůh udělal chybu a dal vám ego omylem a to ještě proto, aby vám ten život na Zemi zkomplikoval a pořádně osolil. Právě vaše ego touží po blahobytu a bohatství. Proto jste ego dostaly, aby vám sloužilo a vy jste byly jeho pánem, a ne naopak.  Z jedné části vaší duše vám přichází vaše sny a přání, a z druhé části, díky egu cítíte vášeň a touhu a tak svoje sny můžete zhmotnit a naplnit.

K čemu by člověl maloval obrazy, kdyby si je schoval na půdě, aby je nikdo neviděl. K čemu by člověk skládal hudbu a texty, aby to nikdy, nikdo neslyšel. K čemu by bylo psát romány, které by zůstaly v šuplíku a nikdo by si je nemohl přečíst. Duše touží tvořit a ego touží tvorbu sdílet.

Časopis Forbes každý rok zveřejňuje seznam nejbohatších lidí na světě. Co já vím, určitě to nejsou profily utrápených, vnitřně nejistých jedinců. Milují svá ega!

Jaká je esence vaší duše? Je to otisk ve vašem DNA v momentě vašeho narození. A je to záležitost vzorců, které jste převzali výchovou od svých rodičů a oni  získali tyto vzorce zase od svých rodičů atd. Je to taky záležitost charakterových vlastností, jak se vám charakter formuje během života. Nejedná se o osobnost. Ta je vytvořena záměrně a uměle. Může být člověk, který se jeví na veřejnosti jako dokonalá osobnost, ale jeho pravé charakterové vlastnosti můžou být  dokonale skryty. 🙂

Záleží jak posilujete vaše Já a vaše druhé já-ego. Je potřeba jak duchovně růst, tak je nutné posilovat sebevědomí. Ego je součástí sebevědomí a zároveň určuje vaše hranice, které nemá právo nikdo překročit. Je to vaše jedinečné osobní území.

Jak funguje ego v praxi?

Před pár lety přijela kamarádka z Itálie do Česka. Měla v plánu udělat si tady řidičský průkaz. Bylo to právě v zimě, kdy byly zrovna mrazy kolem mínus dvaceti a zledovatělé cesty. Nebyly to zrovna ideální podmínky a kamarádka postupně ztrácela optimismus. Když jsem ji jednou navštívila, tak těsně před zkouškami mi ten večer oznámila, že to vzdává, že to nedá, že to kašle a vrací se zpátky.

První mi proletěly obrazy v hlavě, jak vidím u autobusu zklamanou a smutnou kamarádku, kterou navždy poznamená její neúspěch. Moje jedna polovina duše projevila svůj soucit, ne lítost, to je úplně jiná a zcela odlišná emoce.  Ale tahle část mé duchovní soucitné duše by jí v tu chvíli moc nepomohla. Nastartovalo moje druhé já. Moje ego. V tu chvíli jsem bouchla pěstí do stolu a řekla jsem rázným hlasem, tak to ne, přijela jsi aby si udělala řidičák a bez něho se domů nevracíš!

Zafungovalo to. Stačilo jen trochu nakopnout, aby kamarádka získala zpátky důvěru v sebe. Je vždy potřeba slabé ego posílit. Stačí dodat tu správnou energii. 🙂 Je důležité být zdravě egoistický.

Stejně tak zafungovalo, když tato kamarádka bojovala s rakovinou. Jednou mi řekla, že právě moje věta… ty ovládáš své tělo, ne tělo tebe... ji nakopla a dala sílu, zvednout se a vystoupit z auta, aby došla ten kousek do nemocnice, kde jí čekalo další ozařování a chemoterapie. Projevy lítosti a sebelítosti jsou k ničemu. Soucit ano, lítost ne!

A co jsem tím vlastně chtěla říct. Popírat své ego je jako popírat, že motýl má křídla a měl by zůstat sedět na zemi.

Vaše ego je součástí vaší duše. Nechte vaši duši létat a až si to užije, použijte své ego a slétněte zpátky na zem. Užívejte si život na zemi, tady se plní a zhmotňují vaše přání, v oblacích  jen sníte. 🙂

Mějte rádi sami sebe a  musíte být k sobě upřímní. Ne jen to nebo to, co se vám na sobě líbí a ten zbytek odsunout stranou a nevidět. Mějte se rádi se vším všudy i s vašim, věřím, že úžasným egem. Ego je totiž spojeno s materiální stránkou, sebehodnotou a silou vůle. A to vše patří k životu, tady na Zemi.

Jedno z nejdůležitějších pro šťastný a spokojený život je naše sebevědomí a pokud vás to  zajímá a chcete vědět víc, klikněte na tento odkaz. Třeba se vám to zrovna hodí a vaši duši to krásně osvítí. 🙂   milenamachurova.cz/ebook-jsi-kocka

I když nemám vůbec žádné pochybnosti o tom, že už jste dávno osvícení.

P.S.1 Kdybych nevlastnila své moudré ego a nechala bych svou snivou duši jen tak poletovat v oblacích, tak bych například nikdy nenapsala inspirativní knihy, nevznikl by tento blog, nebyla by na Facebooku fanpage Zázraky se dějí…všechno by zůstalo jen v mé hlavě nebo bylo schováno v šuplíku…a pokud něco z toho pobavilo právě tebe, tak je to skvělé… moje duše i ego jásá radostí, jen tak.. bez potřeby něco dokazovat.:-))

P.S.2 Jsem narozena ve znamení vah, takže stále dávám věci do rovnováhy a řeknu vám, s tím egem to byla občas pěkná fuška. :-))

 

Mějte se krásně. A mějte se rádi.

S láskou Milena

 

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře