Jak přestat kouřit.

Jak přestat kouřit.

Závislosti jsou zákeřná zbraň temných sil.

Povím vám, co mi pomohlo, jak jsem se zbavila cigaret, bez použití silné vůle a bez absťáku.

Kolikrát jste zkoušeli přestat kouřit a byli jste si stoprocentně jistí, že tentokrát to dáte. Vědomě jste se rozhodli, že s tím seknete a ještě v ten samý den jste rozhodnutí porušili a koupili si novou krabičku.

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že z pohledu do nitra je to o nedostatku sebelásky a zákeřné sebedestrukci vůči sobě.

Z pohledu zvnějšku to vypadá s kávičkou nebo čímkoliv jiným jako relax a kromě toho, že to smrdí, vypadá kouření vcelku neškodně.

Jako další je velmi důležité si uvědomit, že člověk, který kouří je v moci temných sil a tabákového průmyslu, který ví velmi dobře, jak funguje podvědomí lidí. Každý kuřák je otrokem tohoto průmyslu a zákazníkem, kterého si cení proto, že platí za svou závislost, kterou mu svým výrobkem záměrně vytvořili.

Znáte určitě ty omamující dárečky v trafikách, kdy vám nabízejí zapalovače a jiné tretky zdarma, když si koupíte více a více kusů krabiček nebo kartónů.

Šmejdi, co stvořili tohle byznysové peklo, ví, co platí na ženy. Jak roztomilé elegantní pouzdro v růžovo stříbrné barvičce do kabeličky…

Ve dvacátých letech ženy ještě nekouřily a to byl pro tabákový průmysl velký problém. Padesát procent populace nekouřila, protože to nebylo v módě a bylo to vnímáno jako neslušné. Bylo potřeba vytvořit kampaně, které by udeřily hřebíček na hlavičku. A protože přes logické argumenty se lidé nerozhodují, muselo se vymyslet něco emocionálního a impulzivního. Takže stačilo připnout zprávičku, že kouření je rovno svobodě a ženské osvobozenecké hnutí se toho krásně chytilo. Ženy bojovaly v té době za rovnoprávnost, tak ji dostaly a od té doby mají stejnou šanci na rakovinu plic. Krásně podařený marketing, co říkáte.

Osobně jsem vypozorovala, jak se dělo něco zvláštního. Když jsem získala stoprocentní rozhodnutí a byla si naprosto jistá, že to je poslední krabička a poslední cigareta, tak ještě tentýž den, například při odchodu z obchodu, mě něco vrátilo od dveří zpátky a já jsem jako robot najednou stála u pultu trafiky a slyšela se, jak si říkám o oblíbenou značku. Stalo se mi to tak párkrát nebo i více. Byla jsem na sebe naštvaná a říkala si, že nemám žádnou vůli, nenáviděla cigarety a zároveň se na každou těšila. S poslední večerní už jsem se nemohla dočkat na tu ranní s kávičkou.

Dále je potřeba si uvědomit, o co tady jde. Cigarety jsou nástroj ničení síly nezávislého myšlení, ničí odhodlání, schopnost soustředění, rozbíjí sílu vytrvalosti…oslabuje sílu vaší mysli.

Je to naučený rituál a má emoční smysl. Tyto emoce, které jsou spojené s tímto rituálem, vás drží v šachu.

Zeptejte se sami sebe, kdy si nejčastěji zapalujete a proč. V jakém jste rozpoložení, jak se zrovna cítíte. Všechno se děje skrytě uvnitř vašeho těla a musíte si vaše pocity a emoce začít uvědomovat při každé zapálené cigaretě, při každém nádechu a výdechu, co to právě děláte.

Osobně mi velmi pomohly meditace, a čím více jsem se soustředila na dech a dýchání, tím více jsem si uvědomovala, že do toho nádechu už nechci přidávat nic jiného. Najednou jsem vnímala, že mi stačí jen čistý nádech čistého vzduchu.

Když vám bude ze začátku chybět cigareta v ruce, zkuste si střihnout slánku na délku cigarety a držte ji v ruce a potahujte vzduch přes tu tyčinku. Ošálíte tak mozek i tělo.

Ale myslím si, že tím úplně nejdůležitějším je při rozhodnutí přestat kouřit, emoční důvod PROČ. Logické argumenty nejsou silné a ve většině případů nestačí. O čem jste přesvědčeni, co jsou to cigarety? Musí tam být silná emoce, která přebije tu, kvůli které kouříte.

Pro mě to byla emoce, že se nenechám ovládat temnou silou. Představte si nádech čistého vzduchu… bez dechu bychom neexistovali, dech je božský zdroj našeho života. A do tohoto životního zdroje se zapletli temné síly, které chtějí ovládat lidstvo. A tak cigaretami se tento zdroj nádechu stal pro temné síly možností vstoupit do lidského těla a způsobovat tam destrukci. Zlozvyk kouření způsobuje další zlozvyky v myšlení. Krásně je to popsáno v knize Jak přelstít ďábla od Napoleona Hilla.

Začněte si všímat, u kterých typů lidí vidíte nejvíc cigaret, alkoholu nebo drog. Jsou velmi oslabení.

Představte si krabičku cigaret jako démona, který stojí jako soupeř proti vám a směje se vám škodolibě a úlisně do obličeje. Uvědomte si, že každá zapálená cigareta je váš sebedestruktivní útok na vaši duši. Dým jako mlžný opar prostupuje do vašeho těla a vaší mysli a zamlžuje pravdivou realitu kolem vás.

Nic si nevyčítejte, chovejte se k sobě laskavě a jen vědomě vnímejte vaše pocity při každé cigaretě. Najděte si svoji silnou emoci, která vám dá sílu k rozhodnutí. Prozkoumejte svoje ego, co na něj bude platit. Ptejte se sami sebe, proč chcete přestat a co vám na tom vadí.

Ve většině případů to bývá vnitřní stres, způsobený životními okolnostmi, které si člověk nemusí ani uvědomovat. Rozčílil vás šéf, partner, děti, známý… a letíte si hned zapálit? Je to emoční spouštěč, který vás nutí stres vyplavit, tak zapálíte cigaretu a začnete nadechovat a vydechovat. Je to jen zvyk závislosti a zvyk nevědomě tímto způsobem reagovat. V momentě, když si to uvědomíte, můžete si sami zvolit, jestli se necháte ovládnout závislostí, zvykem a emočním útokem, anebo jste silná tak, že si zvolíte vědomě nádechy a výdechy i bez cigarety a uvolníte tak stres.

Bez démona, který se tváří, že vám pomáhá, ale cigareta je jako falešná kamarádka, která vám lže do očí, za zády kuje pikle proti vám a jejím zájmem je vás ovládat, abyste dělala, to co chce ona.

Silná vůle je pro mě osobně vytvoření velkého tlaku sama na sebe. V případě rozhodnutí nekouřit, vytvoříte tlak toho, co nechcete a tím vzniká velké napětí.

Pro mě zafungovala představa cigaret jako osobního nepřítele a útočníka proti mně. Byl to soupeř, který mi dával najevo, že nade mnou vyhraje, protože jsem na něm závislá a slabá v rozhodnutí. Z každé krabičky a cigarety jsem vnímala úšklebek démona, kterým dával najevo své vítězství.

Najděte si silnou motivaci a silnou emoci Proč přestat kouřit a pak to zvládnete levou zadní. Jak to poznáte? Že při prvním kontaktu s někým, kdo kouří, si nezapálíte a stejně tak, když vás něco vyvede z rovnováhy, rozhodujete vy, jak se vyrovnáte s vnitřním stresem…  NE, že váš život bude organizovat, co máte dělat a jak se máte cítit…nějaká tabáková tyčinka.

A tahle tyčinka je váš skrytý soupeř, který ovládá váš život. Podívejte se na sebe do zrcadla, jak kouříte a sledujte vaši ruku, vnímejte, jak si myslíte, že ovládáte tuto cigaretu.

Jste si opravdu jistí, že to v rukou máte vy a vy rozhodujete, jestli si zapálíte nebo ne?

Tak proč si jdete zakouřit?

Právě dnes jsem ve filmu Doktor Strange slyšela tuto větu: „Své démony nikdy neporazíme, jen se s nimi naučíme žít.“

Pokud máte svého démona cigaret, můžete se rozhodnout a ukázat mu, kde je jeho místo.

Připravte se ale pro jistotu na to, že když vás budou démoni opouštět, budou léta emoce nasra.osti.

Budu ráda, když mi napíšete, jestli vám článek nějak pomohl k uvědomění, nějakému aha momentu nebo případně rovnou k osvícení a rozhodnutí nekouřit. 🙂

Mějte se krásně.

S láskou Milena

P.S. Jestliže vás prudí váš partner a máte toho akorát tak dost, neváhejte a nechte si udělat výklad a rozbor z Magických emočních karet. A  po jednom našem společném rozhovoru, se může vše ve vašem životě, s čím nejste spokojená, obrátit. Tak, jak mi píšou ženy: “ Po našem rozhovoru se ve mně hodně změnilo…“

Tady si klikněte na výklad z Magických karet emocí.

 

 

 

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře