JAK BÝT ŠŤASTNÁ

cloud-600224__180

Rozhovor dvou žen o duši a o štěstí.

Otázka:  Co si myslíš, když se řekne ženská duše?

Odpověď:  Prosím tě, ty a ta tvoje duše. Ty jdeš pořád do hloubky.

Otázka:  Jak to myslíš do hloubky?

Odpověď:  Pořád jenom mluvíš o duši. Já už ji mám dost! Už o ní nechci slyšet.

Otázka:  A proč? Duše jsi přece ty.

Odpověď:  O duši nepiš, tomu lidi nerozumí, nechápou. To je samá lítost, samý smutek.

Otázka:  A co podle tebe znamená duše?

Odpověď:  Smrt.

Otázka:  Co si myslíš teda ve spojení duše a smrt?

Odpověď:  Že budu mít odlehčení a klid.

Otázka:  Ale to můžeš mít i teď. Můžeš žít, tak jak budeš chtít.

Odpověď:  Asi jo…

Otázka:  Duše je přece nesmrtelná. Máš strach ze smrti?

Odpověď:  Ne, nemám strach ze smrti, ale dej mi už pokoj s duší. Bydlím kousek od hřbitova, tam je duší plno a teď během měsíce jedno úmrtí za druhým. Lidi,  které jsem dobře znala.

Otázka:  Ale duše je nesmrtelná. Tak proč?

Odpověď:  Nech toho! Jednou zemřeli a už tu nejsou. Jsou pryč. A to bolí. Kamarádka mi napsala na facebook,  zemřela mi maminka, bože proč to tak bolí. Už to chápeš? To strašně bolí. Když slyším slovo duše, tak je to bolest.

Otázka:  Proč cítíš slovo duše jako bolest?

Odpověď:  To je lítost, smutek, já to nechci. Nechci být smutná.

Otázka:  Jaká lítost? Jaký smutek? Tím nikomu nepomůžeš. Přestaň litovat sebe i druhé. Když se lituješ, jsi v roli oběti a litováním děláš obět i z druhých .Když se lituješ, zároveň začneš cítit i smutek. Emoce, která tě v lítosti udržuje. Co takhle soucit? Soucit je lepší, budeš se cítit líp.

Odpověď:  Asi jo, dej už mi pokoj s duší, víš co, nazvi to radši hledání svého já.

Otázka:  Ale to je jedno a to samé. Tvoje já je tvoje duše. Když se spojíš se svou duší a tak se spojíš se svým já.

Odpověď:  Tak to já nechci! Kašlu na duši!  Nechci žádný kontakt. Kašlu ti na to tvoje, musíš jít do hloubky.

Otázka:  Jenže to znamená,  že odmítáš sama sebe. Musíš se naučit milovat sama sebe. Mít se ráda. Jsi vzdálená od svojí duše. Nechceš ji slyšet. Máš se ráda?

Odpověď:  Asi ne.  Ne, nemám se ráda. Nevím jak bych to měla udělat. Mít se ráda.  Řekni mi jak? Jak to mám udělat?

Otázka:  A měla si se vůbec někdy ráda?. Měla jsi tento pocit?

Odpověď:  Jo, kdysi v mládí…jo a potom taky, když jsem žila s jedním mužem… jo a potom tady s tím, co jsem dnes…to bylo…kdysi…

Otázka:  Takže si to cítila, když si byla zamilovaná.  Někdo miloval tebe, ty  jsi milovala jeho. Ale co ty? Odvedla jsi pozornost od sebe k někomu jinému. Byla si v kontaktu sama se sebou?  Měla si ráda sama sebe?

 Odpověď:  Hm, asi ne.

Otázka:  I když od těch starostí a nespokojenosti utečeš  někde jinde, třeba k druhému muži, s kterým si myslíš, že to bude jiné a lepší a skočíš do toho po hlavě a docílíš svého… tak jediné od čeho neutečeš… je tvoje duše. Přestože si to všechno krásně naplánuješ a když to přijde, budeš se přizpůsobovat situaci, hlavně ať jsi uspokojena a zabezpečena. Potlačíš zase svou duši, ale ta tě nechá jen na chvíli. Po čase zjistíš, že se ozve znovu a nenechá tě na pokoji, dokud se s ní nespojíš. To jsou právě ty situace v životě, kdy se začneš cítit nespokojená a trápíš se a trpíš… dokud neřekneš a dost! Co myslíš?

Odpověď: Hm, asi jo. Asi jsem hloupá. Je mi to jedno.

Otázka: Nejsi hloupá. Proč bys měla být hloupá? Hloupí jsou možná lidé, kteří žijí ve svých krabicích a vidí maximálně na špičku svého nosu. Žijí v bezvědomí, ale to je jejich věc. Důležitá jsi ty ve svém životě. Už sis něčím prošla, zajímáš se o sebe a o to jak se cítíš. Začala si chápat a rozumět tomu. Určitě nejsi hloupá. Jsi chytrá. Myslíš, že když dáš na první místo spokojenost druhých a ty se budeš cítit nespokojena, že to je v pohodě? Kdo má být na prvním místě ve tvém životě, ať jsi spokojená?

Odpověď:  Jasně, že já!

Otázka:  No tak vidíš, že jsi chytrá. Co ty na to?

Odpověď: Hm, asi jo, ale tak mi řekni, proč se tak cítím unavená, slabá, jako bych měla chřipku,cítím se rozlámaná, v noci se potím a v poslední době mně strašně bolí nohy.

Otázka:  Potíže s nohami jsou symbolicky pohyb vpřed. Ty ses rozhodla pro změnu ve svém životě, jsi ve fázi čekání a máš pocit, že se nic neděje, jsi nedočkavá a chceš to hned. Ale některé věci musí dozrát.  Jsi netrpělivá, nemáš stoprocentní důvěru, že to prostě bude tak,  jak si se rozhodla. Hromadí se v tobě napětí a energie negativních emocí, což jsou třeba obavy, strach, pochybnosti. Neříkám, že jsou špatné, vždycky přijdou, když děláme změny a jdeme do něčeho nového a neznámého. Dávají nám možnost si v hlavě probrat,  co opravdu chceme. Ale je důležité všechny negativní myšlenky vyrušit. Třeba si řekni na blbý myšlenky nahlas „Zmiz“ a bude to. Musíš se naladit, žádný smutek, žádná lítost, musíš mít mysl bojovníka! Když to opravdu chceš, tak musíš být odhodlaná na tisíc procent. Mít jeden směr před očima a nehledět nalevo napravo.  Jít vpřed. Jít za svým cílem. Jasný?

Odpověď: No vidíš, že jsme se k něčemu dobraly, už se cítím líp… a víš co, řekni místo slova duše…srdce. Srdce je živé, pulsuje v něm krev, je v něm síla.

Otázka: Ale srdce je ve fyzickém  světě vlastně duše. Sídlo duše. Co ti vadí na slovu duše? Co je ve hmotném světě, je otisk světa nehmotného. Copak to nechápeš???

 Odpověď:  Ne, to nechápu.

Otázka:  Jak to že to nechápeš? Copak to nevidíš???  Ach jo. Cože si to říkala o tom srdci? A víš , že jo. Srdci lidé víc rozumí. Duše je pro většinu abstraktní pojem. Neumí se napojit, nerozumí neviditelnému světu. Vidíš, pro tebe a tvoje pocity je symboličtější srdce. Napoj se teda na srdce a taky najdeš to svoje já.

Odpověď:  Už mně to napadlo! Srdce je světlo. No to je krása! Piš o světle. To je radost, naděje, povzbuzení…

Otázka:  A co je světlo?  Přece LÁSKA… a jsme doma.

Odpověď: No mně se teda ulevilo…hned je mi líp…

Otázka:  Tak vidíš, to jsem ráda… světlo na konci tunelu… a o tom to je :). To, že se  teď cítíš líp, je díky tomu, že jsme spolu  mluvily o tvých myšlenkách a pocitech a tím, že sis připustila i temnou stránku v sobě a uvědomila si ji.  Protože tam kde je naše stinná stránka,  je zároveň i naše síla. Tak se teď můžeš naladit na to tvoje světlo, na tvoje srdce.

Odpověď:  Víš co je vlastně nejdůležitější? Já chci být šťastná.

Otázka:  Výborně! Tak buď! Ale ne až potom, až budeš mít to a to a budeš s tím nebo tím, buď šťastná teď hned. Právě teď,  bez ohledu na to v jaké jsi situaci a co se kolem tebe děje. Nauč se být šťastná bez jakýchkoliv podmínek. Jo… a buď vděčná za všechno,  co máš právě teď. A že toho je dost,  za co všechno můžeš projevit vděčnost, viď ?

Odpověd: No jasně.

Otázka: Tak fajn. Už je líp?

Odpověď: No jasně, dík.

Otázka:  Mám radost, tak pa 🙂

 

Láska

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře