Co jsou to uvěznené emoce

 

Vliv událostí, které se navíc silně emočně prožijí, způsobí, že emoce někdy zůstanou zaseknuty v těle. Člověk o tom nemusí mít ani tušení, že něco takového proběhlo, ale negativní emoční energie může zůstat v těle, ve formě „uvězněné“ emoce a způsobovat závažné fyzické a emoční problémy.

Tělo je obydleno skrytou energií starých emocí.

Například bolestné emoce z předešlých vztahů. Uvězněné emoce brání žít naplno. Jsou skrytou příčinou mnoha nemocí, utrpení, jak emočního tak fyzického rázu.

Uvězněné emoce mohou být příčinou vašich špatných domněnek, přehnaných reakcí na nevinné poznámky, špatně vykládané chování a mohou ničit vaše vztahy.

A ještě hůře, uvězněné emoce mohou vytvářet deprese, úzkosti a další nechtěné pocity, kterých se, jak se zdá, nemůže člověk zbavit.

Mohou zasahovat do správných funkcí orgánů a tkání vašeho těla a způsobovat zmatek ve vašem fyzickém zdraví, způsobovat bolest, vyčerpanost a nemoci. Skrytá energie těchto uvězněných emocí zůstává, skryta i pro tradiční medicínu.

Vždy jsem překvapena, když si přečtu o známé osobnosti, která trpí dlouhodobými depresemi a třeba i po dobu několika let, se straní veřejnosti. Což je pochopitelné u deprese, jen už to není tak pochopitelné, proč tak dlouho. V dnešní době antidepresiv třetího tisíciletí, by měly zabrat. Co zatím stojí? Můžou to být právě uvězněné emoce, z určitých životních traumat, které člověk nechce, ve většině případů podvědomě, uvolnit. A prášky pouze tlumí, nastartují serotonin, je to povrchová záležitost, ale nevyléčí uvízlé, zaseknuté emoce. Navíc deprese je vyjádření duše. Je potřeba ponořit se do větší hloubky, než jen dát náplast na ránu.

Říká se, že čas vyléčí všechny rány. Ale co když ne…

Možná si myslíte, že jste se zbavili všech svých bolestných emocí z předešlých vztahů a možná jste prošli i terapií, abyste se s nimi vyrovnali. Může to vypadat, že je toto vše již za vámi, ale vaše tělo může být doslova obydleno skrytou energií starých emocí.

Někdy nestačí plakat, vyjadřovat pocity, mít útěchu u přátel, mít rady terapeutů, otevřená komunikace s člověkem, který vám zlomil srdce, i smíření se situací.

Ze zážitku vznikne fyzický efekt víru energie emocí, který je potichu a skrytý, až do té doby, než se začnou projevovat příznaky. A pak člověk trpí kvůli uvězněné emoci. Důležité je taky pochopení, že vy nejste emoce. Je to emoční energie, která proplouvá přes tělo. Pokud se tato emoční energie, v některé části v těle zablokuje, tak vám tyto uvězněné emoce brání žít plně a zdravě.

Když je emoce uvolněna, prožívá člověk pocit lehkosti, jako by se zbavil břemene. Nalezení a uvolnění může doslova změnit to, jak se cítíte, chováte, jaká děláte rozhodnutí a výsledky, které získáváte. Jakmile se uvolní, už se nikdy nevrátí, je pryč navždycky.

Na vyhledávání emocí jsou vhodné správně položené otázky, které navádějí více do hloubky. Emoce taky souvisí s orgány. Například zloba souvisí s játry a žlučníkem, zármutek s plícemi a tlustým střevem, ustrašenost s ledvinami a močovým měchýřem, strach se žaludkem a tlustým střevem, ustrašenost třeba taky souvisí s tvořivostí, nejistota s nohami, pochybnost s kyčelními klouby, atd. všechno souvisí se vším.

Jedny z nejvíce uvězněných emocí jsou kolem srdce, v srdci. Doslova vybudované zdi kolem srdce. Samozřejmě proto, že vztahy jsou nejvíce emoční. Tak si doslova někteří lidé tvoří hradby a z jejich srdce se stane nedobytná pevnost.

Negativní emoce dokážou být pěkně záludné a třeba můžou způsobit rychlou změnu váhy. Například můj osobní zážitek, díky jedné větě, která se mě dotkla, jsem shodila během tří dnů 12 kilo, což bylo v mém případě na 45, takže jsem určitě z toho nejásala, ale právě naopak. Vyděsilo mě to. Ale když jsem si to následně uvědomila a vyjasnila, měla jsem těch 12 kilo k mé spokojenosti, zase hned zpátky. Blíže o tom vyprávím tady v tomto ebooku Zázraky se dějí aneb Jsi kočka. 

Taky tam je meditace, jak uvolnit emoce a pustit je, a jak svým vnitřním zrakem vidím emoce jako malinké postavičky.

Když jsem se já sama zbavovala  uvězněných emocí, viděla jsem vnitřním zrakem takové podobné klece, jako jsem dala do obrázku. Když jsem emoce uvolnila, najednou přišla nějaká četa s hadicemi a vystříkali celý prostor, přišlo mi to jako by to byla nějaká desinfekce, vyčištění prostoru, potom přehodili přes tuto klec tmavou plachtu a pohybem rukou, jako by zadávali rozkaz, se to celé rozplynulo a ztratilo. Jako by ta klec už nebyla potřeba. Emoce, které vyšly ven z klece, jsem viděla jako malé roztomilé postavičky, kterým se ani moc nechtělo a byly z toho rozpačité a najednou nevěděly, co mají dělat a jak se mají zachovat. Když je trochu poštouchly, tak se zaradovaly a najednou měly křidýlka a vylétly do světla. Možná vám to bude připadat ulítle, co jsem vám napsala, ale já jsem opravdu pocítila velikou úlevu.

Kdo z vás dělá meditace nebo vizualizace, má představivost, tak už ví, že se vše projevuje formou obrazů a pocitů. Já osobně jsem tím fascinována a je to moje vášeň, proto se neustále vzdělávám a zajímám o to, jak fungují emoce a naše mysl a tělo. Díky tomu jsem vytvořila léčivé karty emocí, kterým říkám Magické, protože dokážou přesně ukázat, jaké jsou naše emoce. Dokážou s naprostou přesností určit, které emoce blokují a které podporují. Odpoví vám na jakoukoliv otázku. Můžete nakouknout zde: Léčivé karty emocí

Na tom obrázku, co jsem dala na úvod, mě zaujalo, že jsou to ženské postavy a emoce je vlastně taky ženského rodu, tak to hezky zapadlo. A přesně to sedí na tu ukázku negativní temné energie. Ale jak říkám, když se pustí, jsou z nich veselé, malinké, kulaté postavičky. 🙂

Moje kamarádka, měla dlouhodobě problém, s častou a silně bodavou bolestí na pravé straně těla, v okolí žlučníku. Dokonce to došlo tak, že byla odvezena na pohotovost. Nabídla jsem ji, vyzkoušet tuto metodu se zadáváním otázek a vyhledáním příčiny. Viděla tuto emoci jako neposednou a drzou kapičku vody, která nechtěla odejít, že se jí tam líbí. Nakonec jí nepropustila, to nevím proč, ale každý to dělá, jak to cítí, ale domluvila se s ní, že ji ta kapička nebude zlobit. :-).  A tak se nakonec stalo. Kamarádka pracuje ve školství, tak si myslím, že každý z nás může tu energii emocí vnímat podle svého. 🙂  Ale terapie otázek hlavně zabrala a od té doby má po nepříjemných bolestech.

Když budete chtít, vyzkoušejte si to sami. A můžete si zadávat otázky z knihy, kterou jsem byla inspirována, k napsání tohoto článku:  kniha Emoční kód od Dr. Bradley Nelson

Například:

Mám uvězněnou emoci?

Která to je? K nalezení uvězněné emoce je nutné se ptát, která to je.

Kdy se to stalo? Do deseti let? Mezi desátým a dvacátým rokem?

Potřebuji vědět více o této uvězněné emoci?

Dotazy dostává přímo podvědomí a to vám bude vyhledávat vzpomínky a emoční zážitky, a formou obrazů je sděluje.

Dotazujte se svého těla, nepodceňujte svou vlastní schopnost rozpoznat, kde je emoce uvězněna. Pokud jen jednoduše nasloucháte své intuici a myslíte na umístění uvězněné emoce, může do vaší mysli přijít nějaký dojem. A věřte své vizualizaci a nezasahujte do projevu svým rozumem. Všímejte si vnitřních obrazů a co se děje. Můžete taky použít k uvolňování emoce, jakýkoliv magnet, který máte doma, a tím přejíždíte na čele mezi obočím.

Nejdůležitější jsou tři body:

1. Uvědomit si emoci

2. Připustit si ji, nepopírat

3. Pustit ji, uvolnit

Tak jako to intuitivně, úplně lehce udělala osmiletá holčička Maruška. Moje vnučka. První si uvědomila, že se zlobí, pak vzala tužku a papír, napsala a vykreslila, jak to cítila a pak papír vyhodila do koše. Pustila to. 🙂 Psala jsem o tom na fanpage Zázraky se dějí.

Pokud se vám článek líbil, můžete dát lajk, pro radostnou emoci. 🙂

A pokud se necítíte dobře, dejte si závazek, každý den propustit minimálně jednu uvězněnou emoci. Uvidíte, že to půjde. Klíč k emoční svobodě už máte.

A jestli ho přesto nemůžete stále najít, tak koukněte tady: Emoční svoboda

nebo tady: Magické metody a Magické otázky

Mějte se krásně a svobodně.

S láskou Milena

 

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře