Co je to deprese?

Deprese je fenomén dnešní doby. Co je to vlastně deprese?
Chybí vám ruka?
Chybí vám noha?
Jste na vozíčku?
Chybí vám peníze?
Máte velké dluhy?
Máte nemoc ohrožující život?
Jste slepí? (třeba vám to právě někdo čte)
Žijete ve válce?
Žijete na ulici?
Umíráte hlady?
Pokud jste odpověděli na těchto deset otázek ne, mohlo by se říct, že nemáte důvod k depresi.

Samozřejmě to není tak jednoduché, ať už se mluví o depresích díky problémovým vztahům, mluví se o poporodních, předporodních a daších různých stavech, které se označují jako příčina k vyvolání deprese. Jedno je jisté. Je potřeba hledat v hloubce našeho nitra.
Deprese je důmyslný pohyb v duši, který vás vyřadí z provozu z velmi důležitých příčin. Je to stagnace duše a těla. Tělo je deaktivováno z provozu.

V knize Řeč emocí se píše: „Pokud se hluboce zamyslíte nad stavem naší kultury – nad politickým systémem, jak zacházíme s mladými i staršími lidmi, s chudými, mentálně nemocnými a těmi, které vsadíme do vězení a s kterými válčíme – a nejste přitom vůbec depresivní, pak je s vámi vysloveně něco v nepořádku! Deprese není problém.
Deprese představuje reakci na problém a ukrývá v sobě dar pro nás všechny.

Jestliže nemáte žádné empatické dovednosti, podlomí vám deprese kolena a vy sejdete z cesty. Pokud se ovšem dokážete soustředit a vymezit své hranice, můžete vytvořit posvátný prostor, který potřebujete, aby deprese mohla zaujmout místo učitele a ne trýznitele.“
Můžete položit otázky, co po vás deprese chce. Nebo kam zmizela moje energie? Proč je poslána pryč?

Deprese existuje z velice konkrétního a ochranného důvodu. Není nepřítelem. Není tvůrcem války uvnitř vás, ani není jedním z bojovníků.
Deprese má za úkol omezit vaši energii v době, kdy již započala vnitřní válka a záměrně překáží vaší schopnosti kráčet po nesprávné cestě, dělat nesprávnou věc či s nesprávným úmyslem.
Úkolem není vymazat svou depresi, ale porozumět svému nutnému přesunu do stagnace a oslovit svou depresi jako partnera, a ne jako protivníka. S depresí se nebojuje.
Vašim úkolem je ukončit vnitřní válku živlů, odklidit trosky, obnovit plynulý tok ve vnitřním království a vytvořit domov, v kterém se vaše duše bude cítit dobře.

Tady tato moudrá kočka říká: „Pokud chcete měnit svět, je to jako stát před zrcadlem a česat zrcadlo.“
A taky říká: „Nikdo, kdo je opravdu šťastný, nemusí stát před zrcadlem a říkat si, jak moc je šťastný.“

Filozof Albert Camus řekl: „Nikdy nebudete šťastni, dokud budete hledat to, z čeho se pravé štěstí skládá. Nikdy nebudete žít, dokud budete hledat smysl života.“

Je mnoho „gurů“ kteří učí jak popírat a ignorovat problémy. Nabízejí spoustu povrchních řešení, které můžou krátkodobě pomoci – na chvíli se cítit dobře, zatímco ignorují opravdový problém.

Problémy nikdy nekončí, pouze se mění. Štěstí přichází, když problém vyřešíme. Pokud se jim vyhýbáme, a nebo se tváříme, že žádné problémy nemáme, tak se budeme cítit vážně hrozně.
Tajemství je v řešení problémů, ne v tom, že problémy nebudete vůbec mít.

Lidé viní ostatní a popírají své problémy z jednoho prostého důvodu, protože je to jednoduché a cítí se potom dobře.
Pokud se cítíš špatně, nehledej chybu venku, hledej ji uvnitř sebe.

Zázraky se dějí při změně úhlu pohledu.

Bolest ať už fyzická nebo psychická má pro nás vždy určitý význam!
Negativní emoce jsou poslové, kteří volají do akce!
Pokud tyto emoce cítíte, je to proto, že máte něco udělat!
Pozitivní emoce jsou odměnou za provedenou akci!

Nebojím se tvrdit, že i tady platí, za všechno co dostáváme, něco platíme. Život je jako obchod – něco za něco. Nic není zadarmo. To jsou Vesmírné zákony. Za všechno musíme zaplatit! Je dobré tomu porozumět. Ani dobré pocity nejsou zadarmo. V životě, pro ně musíme udělat nejdříve něco pozitivního.

A jak jsi na tom ty?
Máš negativní emoce?
A chceš se zase cítit dobře?
Tak udělej akci!
Třeba hned teď!
Čeká na tebe moudrá kočka šamanka 😻
https://milenamachurova.cz/ebook-jsi-kocka/ 😍❤️🐾

Mějte se krásně a s láskou Milena❤️

A pokud cítíte, že potřebujete psychickou pomoc, podporu a potřebujete se na cokoliv zeptat, ráda vám pomůžu:
https://milenamachurova.cz/vyklad-karet-emoci ❤️

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře