Velikonoce aneb šťastné a veselé?
Když jsem byla malá holka, často jsem si hrála u babičky s kuřátky, káčátky, housátkami, s králičkami, morčátky a dalším „zvířectvem.“ Byla jsem také často u jejich „zrodu znovuvzkříšení.“ Koukala jsem jak se klubou ze skořápek a milovala jsem jejich jemné chmýří, když jsem si s nima hrála a něžně je příkládala ke své tváři a povídala si s nima. A taky jsem často byla u jejich usmrcení, když zvířátka povyrostly. Možná, že tady byly položeny základy mých přesvědčení, které se o pár desítek let později, naplnily.
Jednoho dne jsem hluboce pocítila soucit ke všem zvířecím tvorům a přestala jsem jíst maso.
Občas hluboké filozofické otázky ztrácejí smysl, především třeba u takových, jako co bylo první, jestli vejce nebo slepice. Není to jedno, pokud obojí skončí v našem žaludku? Lidé snědí co se dá, jídlo živé, umělé, mrtvé a hlavně ať je to XXL „happy meal.“
Potom přijdou oblíbené diety, půsty, detoxikace a možná se brzy vymyslí i savo na tělo, Ať ho můžem zevnitř hezky vyčistit doběla. Koneckonců byznys je byznys a to i takový, který dokáže přeměnit potraviny v návykové látky.
Zdravé tělo znamená zároveň i zdravou mysl. Důležitá je i detoxikace nezdravých myšlenek a přesvědčení. 🙂
Velikonoce jsou jedním z období, kdy se vymetají obchody s jídlem, dějí se doslova nájezdy plných vozíků a to jen proto, že jeden den pondělí jsou obchody zavřeny. Proboha, musíme udělat zásoby jídla, pro každý případ- třeba hladomoru.
Symbolika „Velké noci“ začíná a končí u každého z nás. Třeba vírou ve vlastní rozum a svobodné rozhodování- pro výrobky, služby, informace…
tak jsem rozmýšlela o výroku přání šťastné a veselé velikonoce a přijde mi to podivné, když se neustále ukazují orgie s Ježíšem na kříži a donekonečna se předvádí ldstvu,jak bylo v daleké minulosti zvrhlé. Nic moc se nezměnilo. Boj o moc je v každé době, ale potlačování jedince například církví, aby si o sobě myslel, že je slabý a spása přichází skrze utrpení, je v této transformační době zbytečnou informací.
Tím nejlepším, co můžeme udělat pro to, abychom byli zdraví je začít vážně a kriticky přemýšlet o svých náboženských přesvědčení. Přemýšlejte o tom, jaká podprahová poselství z těchto přesvědčení prameni a čemu jste byli vystaveni ve svém dětství.
Já si například vzpomínám na jeden obraz v kuchyni mojí babičky. Byl tam namalovaný krásný muž s s nádhernýma očima, kolem hlavy měl zlatou svatozář a v jeho srdci byla zabodnuta dýka. Magicky přitahoval můj pohled, abych v tichosti tento obraz pozorovala a přitom mně bolelo moje srdce z krutosti lidí. Kdo namaloval tento obraz a proč. Abychom jako lidstvo nezapomněli na tuto krutost ? Třeba jako v šíleném filmu Mela Gibsona Umučení Krista. Takhle vypadá šílenství lidstva, stále dokola se máčet v krvi a utrpení. Jedná se o negativní programování, které odsoudí život v utrpení, omezení a strachu. Jak se lidově říká, Ježíš by se z toho všeho obracel v hrobě…pokud by tam teda byl, že jo.
Pravým poselstvím je láska, zdraví a radost a to máme sami ve svých rukách a ve své moci. Takže vám přeju ne šťastné a veselé velikonoce protože mi to přijde podivné…
přeju vám buďte šťastni, zdráví a radostní. Milena
P.S. A víte co bylo první? Vejce nebo slepice?
Já myslím, že obojí. 🙂 Co si myslíte vy?