Příběh o životě a smrti.

Příběh o životě a smrti.
Jednou se jeden král velmi rozhněval na svého ministra. Tak moc se zlobil, že mu ve vzteku poslal zprávu:
„Dnešek je posledním dnem tvého života. Zítra ráno tě popravím.“ A nechal jeho dům obklíčit vojáky.
Ministr místo plánování útěku sezval domů všechny své přátele.
Když král uslyšel, že ministr pořádá oslavu, kde se tančí, zpívá, pije a hoduje, vydal se zjistit, co se to děje.
Ten chlap se snad musel zbláznit, říkal si král, zítra má být jeho poslední den, a on přitom vypadá tak šťastně, jako ještě nikdy v životě.
Ministr zářil jako sluníčko a měl obrovskou radost, že na jeho oslavu přišel i sám král. Pozval ho dál a řekl mu: „Pojď a bav se s námi, protože dnešek je posledním dnem mého života. Napadlo mě, že by byla škoda o tento den přijít, a proto jsem pozval všechny své přátelé a jsem opravdu moc vděčný za to, že jsi přišel i ty.
Pojďme si zazpívat, protože zítra už tady nebudu. Zítra zmizím…chci zmizet při tanci. Budeme oslavovat celou noc.“
Na krále slova ministra zapůsobila. Objal ho, odpustil mu a řekl: „Dal jsi mi jednu z největších lekcí.“
………………………………………………………………………………………..
Včera na světě umřelo asi 200 000 lidí. Jejich čas na této zemi skončil. Dnes ráno se již neprobudili. Nepocítili teplo slunce na svém obličeji, neucítili dotek větru na kůži. Neuslyšeli smích ani zpěv nebo ptáky volající jedny na druhé. Nemohli sníst jablko ani vypít sklenici vody. Nikdo je neobjal ani nepolíbil, neusmál se na ně. Nemohou se dívat na měsíc. Nemohou číst tato slova, zhasnout světla a zachumlat se do pokrývek, aby si jen tak snili a pak se znovu probudili.
Vy jste živí.
Jste tady a teď.
Máte před sebou další den.
A to je požehnání.
Radujte se z každodenních zázraků,
které tvoří váš život…
Budou to ty nejsvatější skutečné okamžiky.
Tajemství okamžiku aneb Jak neodkládat štěstí, Barbara De Angelis
Mějte se krásně.
S Láskou Milena ❤

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře