Přesvědčení, klíště a vlaštovka.


Víte o tom, že vlaštovka musí uletět asi osm tisíc kilometrů, aby k nám na jaro přiletěla? Říká se, že tam kde si začne budovat hnízdo, přinese obyvatelům štěstí. Kdo ví, možná předávají své štěstí, že tento let ve zdraví přežily.
Kdo je o tom přesvědčen, tak má radost, že si vlaštovka vybrala právě jeho dům.

Vždy záleží na našem přesvědčení, jestli nám přináší štěstí anebo nám škodí. Představte si přesvědčení metaforicky, třeba jako vlaštovky na drátě. Když máte silné přesvědčení, které vám škodí, je to jako s tou vlaštovkou. Tak dlouho tam sedí, až něco pos….

Na to je jednoduchá rada. Jak se zbavit přesvědčení, které nám škodí? Stačí si ho uvědomit a potom zatleskat. Odletí a je pryč.
Někde jsem četla, že duše má ráda zatleskat. Je to vyjádření radosti, když jsme šťastni.

A co když se přesvědčení drží jako klíště a nechce se pustit? Jsou to ta negativní přesvědčení, která člověka vysávají. Co s nimi? Co znamenají?
Za každým přesvědčením, které člověku škodí, je v pozadí strach.

Stalo se mi už párkrát, že jsem chytla klíště. Našla jsem ho na noze, tak jsem ho polila olejem, vzala pinzetu a zaútočila taky. Je to jenom nevědomé zvířátko, které jedná instinktivně. Já jsem jednala taky instinktivně, ale vědomě. To znamená beze strachu! Jestliže máte obavy, nejistoty, strach, je to všechno forma přesvědčení, která je jako ta vlaštovka na drátě. Když do toho dáte emoce strachu, tak se to někde pos…koneckonců občas není divu, strach se do lidí očkuje ze všech různých stran.

A co čert nechtěl, hned druhý den, po jednom takovém zákroku, kdy jsem měla trošku obavy a lehce zarudlé místo po zákroku, jsem se potkala s paní, která mi jako první začala vyprávět zážitek o tom, jak byla rok na nemocenské, po napadení klíštětem. A bavilo jí do detailu rozebírat, jak jí bylo nanic.

Namísto obav a strachu jsem se rozhodla, že je to její zkušenost, ne moje. To bylo moje rozhodnutí a moje přesvědčení. Takové zážitky nepotřebuju. Vždy tam musí být energie pozitivní emoci. Když tam dáte energii emoce strachu nebo obav, je to jako když vlaštovka usedá na drát. Tam nestaví hnízdo pro štěstí…už víte co tam udělá.

Zrovna nedávno jsem jela k mamince a pomáhala jsem vytrhávat plevel na skalce. Za každý dobrý skutek je člověk náležitě potrestán. Přijela jsem domů a tu malou potvůrku jsem našla opět přisátou na noze.
Pokud máte rádi zvířátka a chcete jít více do hloubky, tak před zákrokem můžete udělat hooponopono, to znamená říct miluji tě, omlouvám se, odpusť mi prosím, děkuji ti. 💓
Na operaci jsem použila olivový olej, pinzetu, jehlu a nakonec svoje dva ukazováčky. Trošku masakr.

Takže vyplácí se dělat dobré skutky? Ano! Vždycky můžete dojít k nějakému uvědomění.

A pokud máte stále přesvědčení, že klíšťata jsou nebezpeční predátoři, tak zkuste nad strachem zvítězit. Uvědomte si ho. Zatleskejte. Vlaštovky přesvědčení hned odletí.

Duše má ráda zatleskat. O tom jsem přesvědčena. Tleskám často a moc ráda. Jen tak od radosti, když se mi třeba něco podaří anebo se splní to, o čem jsem přesvědčena. Mám radost, že něco vyšlo a neposr… se to.

Jedno je totiž velmi důležité. Zbavte se strachu. Musíte nad ním zvítězit. Je to jen negativní forma energie. Negativní přesvědčení změníte změnou myšlenky. A myšlenka? Je jako ta vlaštovka. Přiletí a zase odletí. A jsem přesvědčena, že každá myšlenka je tady proto, aby nám přinášela jen štěstí. 🍀⭐️🌟

Mějte se krásně. 😍🥰

S láskou Milena ❤️

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře