Podzimní „depka“? Odstraňte ji metodou, která je za milión!

fitness-540263__180

Děláte na podzim úklid zahrady a domu? Připravujete se  na zimní období taky údržbou auta,  měníte kapalinu v chladiči a letní pneumatiky  na zimní? A nezapomněli jste na úklid a údržbu ve vašem těle? Pokud věnujete pozornost pouze „tam venku“ a máte pocit,  že nestíháte,  je toho na vás hodně,  jste nervózní, podráždění nebo máte pocit nespokojenosti, je na čase se podívat taky „dovnitř“, do vašeho těla.

Těmito pocity vám tělo sděluje, že se ve vás nahromadila negativní energie. Pokud ji nedáte z těla ven, tato negativní energie v těle uvízne. Když  pocity nespokojenosti, zlosti, smutku apod. přetrvávají dlouhodobě, v určitých částech těla (které souvisejí s danou emocí) vznikne destrukce, která se může projevit v nějaké formě nemoci. Ať už se jedná o první příznaky nachlazení, kašle, chřipky anebo silnější reakce těla, která vás nutí lehnout si na delší dobu do postele aby se vaše imunita znovu posílila. V překladu řeči těla to znamená : „dej se do klidu“.

Přiznám se, že nerada uklízím, protože mám vždy pocit, že mně tahle práce obírá o čas, který bych strávila děláním cokoliv jiného, co mně baví. Zároveň mám ráda kolem sebe prostředí hezké, čisté a útulné, tak to beru jako nevyhnutelnou nutnost. Určitě znáte ten příjemný pocit, když skončíte s úklidem a rozhlédnete se. A o ten příjemný pocit jde především. Cítit se v životě a hlavně v našem těle dobře,  je základní nastavení naší mysli.

Pokud máte pocit smutku, lítosti, apatie nebo naopak máte záchvaty zlosti, vzteku, často se hádáte, je to znamení, že se do vás negativní energie emocí zasekla drábkem a jen tak vás nepustí. Krátkodobě vám může pomoci ke zlepšení vašeho pocitu nákup,  ať už na sebe nebo  do domácnosti, ale sami víte, že ta radost z něčeho nového rychle vyprchá. Pomáhá taky pohyb a záleží jen na vás jaký upřednostňujete, běh, procházka, jízda na kole, plavání nebo taky společný pohyb ve dvou :)… to vše napomáhá vyvolat v těle endorfiny, vyplaví serotin v mozku a vy se cítíte po těchto činnostech příjemně a spokojeně.

Když ale máte pocit, že ten příjemný stav trvá jen krátkou chvíli a znovu se vás zmocní nespokojenost –  znamená v řeči těla: „spoj se svou duší“.

Tady je potřeba se zastavit a vědomě začít sledovat své pocity, co to je, co teď momentálně cítíte a proč. To, že upustíte páru formou hádky, vám možná uleví dočasně, ale když se chcete cítít dobře na těle i na duši, tak hádkou si rozhodně neprospějete. Na odstraňování negativních emocí, které vám způsobují nepříjemné pocity, je spousta metod a já tyto metody, s kterými jsem se seznámila, zároveň vždycky  zkoušela na sobě, ať poznám jak fungují v praxi. A jedna má pro mně cenu miliónu.

Je to SEDONOVA METODA.

Je to jedna z nejúčinnějších uvolňovacích technik a zároveň velmi jednoduchá metoda. Jejím tvůrcem je Hale Dwoskin, který mimo jiné, vystupoval ve filmu Tajemství.

K pocitům zklamání, nespokojenosti nebo k tomu, že špatně odhadneme situaci, vede většinou to, že se držíme omezujících myšlenkových vzorců a pocitů. Setrvačná síla toho, jak jste zvyklí myslet, cítit a jednat, vás stahuje stále do vašich navyklých reakcí. Tyto vzorce myšlení a chování vás okrádají o energii. Pokud vám  projde hlavou skutečně padesát tisíc myšlenek za den, tak je mnohem účinnější poroučet svým emocím než se jen pokoušet ovládat své myšlenky.

Pustit se myšlenek a pocitů v podstatě znamená rozpustit nadvládu negativních emocí a umožnit volný přístup přirozeným pocitům radosti, klidu, spokojenosti, zdraví a lásky, které jsou vaší pravou podstatou.

Na to, jak jednoduché se toto cvičení zdá, je až mimořádně účinné. Můžete s ním začít experimentovat, stačí si ho vyzkoušet a tady je pět základních uvolňovacích otázek :

Jak se cítíte právě TEĎ ?

Můžete tento pocit přijmout/připustit si ho?

Můžete se ho pustit?

Pustíte se ho?

Kdy?

Experimentujte s těmito větami a ptejte se v první osobě a ve třetí osobě a porovnejte si , co se vám osvědčuje lépe. Snažte se na otázky odpovídat pokud možno s minimální účastí myšlení, nenavazujte vnitřní dialog o smyslu tohoto konání nebo o jeho důsledcích.

Jak se cítím právě TEĎ?

Odpovězte si nejlépe nahlas ( když budete provádět tuto techniku častěji, stačí vám pár sekund na to, rychle si zadat otázky a odpovědi i v duchu, a tím dáváte příkaz mozku pro změnu pocitů ve vašem těle)  jak se cítíte, vyjmenujte si všechno co vám proběhne hlavou např. mám vztek, cítím se unaveně, mrzí mně…apod. Hned nato se zeptejte:

Můžu si připustit tento pocit?

Pokud se nedovedete soustředit na více pocitů a pracovat s nimi, zkoušejte to ze začátku jen s jedním. Na tuto otázku  je stejně přijatelná odpověď ANO i  NE. Pouze vnímáte, co odpovíte. Pokud je vaše odpověď ANO, jste přístupní s tímto pocitem něco udělat, pokud je odpověď  NE,přesto pokračujte na další otázku:

Můžu se tohoto pocitu pustit?

Tady je odpověď taky jednoduchá ANO  nebo NE. Pokud odpovíte NE , navádí vás tyto odpovědi na prociťování toho, jaké to je „pustit se“ a „přestat se držet“. Po odpovědi přejděte  na další otázku:

Pustím se ho?

Pokud odpověď zní  NE, zeptejte se sami sebe: „Je mi příjemný tento pocit nebo bych raději byla svobodná/byl svobodný? Pokud je vaše odpověď pořád ještě NE, přejděte k dalšímu kroku, k páté otázce:

Kdy?

To je nabídka, abyste se toho pustili TEĎ HNED! Třeba zjistíte, že pustit se toho je snadné. Pamatujte si ,že PUSTIT SE  – JE ROZHODNUTÍ, které můžete učinit v jakékoliv chvíli, kterou si sami zvolíte. Pokud jste došli až sem a vaše odpověď je TEĎ ,  zhluboka se nadechněte a udělejte hluboký výdech a pokud vás to bude nutit vydechujte i se zvukovým doprovodem. Vnímejte co se při nádechu děje ve vašem těle, nechte tělo volně a můžete cítit jak se uvolňuje energie v těle a v kterých místech jste měli blok.

Opakujte tak často jak je potřeba, dokud vám nebude připadat, že jste se toho konkrétního pocitu, se kterým jste celý proces začali, zbavili. Když vytrváte, budou výsledky velmi rychle čím dál tím více znatelné. Všimnete si nejspíš, že k jedné konkrétní věci se vám vážou celé vrstvy pocitů.Nicméně čeho se pustíte, bude nadobro pryč. Brzy si uvědomíte, že si dokážete během krátké chvilky změnit jakýkoliv nepříjemný pocit. Pouze dáte rozkaz mozku, ten vydá signál tělu a vy pouhým vnímáním pocitu, nádechu a výdechu si změníte energii v těle a začnete se zase cítit dobře.

Negativní myšlenky a názory mají veliký dopad na schopnost přitahovat si do života to, co si přejete. Uvolňováním negativních emocí a energie dáváte prostor dostat se k tomu, co je pozitivní a co máme všichni přirozeně v sobě. Je to obsaženo v nitru každého z nás. To způsobí rychlou změnu ve vašich myšlenkách a pocitech, které se vztahují k vašim cílům a snům a umožní vám to uvést si zákon přitažlivosti do života tak, aby vám v něm mohl naplno fungovat.

Vyzkoušejte si tuto metodu a poznáte její transformační účinky sami na sobě. A hlavně nezapomeňte –  PŘESTAŇTE TO DRŽET A PUSŤTE TO.

Přeji vám hodně štěstí a úspěchů 🙂                                      Láska

 

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře