Našli jste svou spřízněnou duši?

Našli jste svou spřízněnou duši?

Laboratoř lásky a mikrovýrazy.

Víte o tom, že se dá během tří minut rozhovoru manželského páru předpovědět, které manželství se rozvede, a které vydrží? John Gottman měl v 80. letech malou místnost, kde zkoumal a analyzoval přes videonahrávky, manželské páry.

A o co jde? Důležité je, jestli mají mezi sebou dost pozitivních emocí. A má-li manželství přežít, musí být poměr pozitivních a negativních emocí alespoň pět ku jedné. Ve vztahu je devastující kritika a pohrdání. Pryč od takového člověka, pokud nezmění své chování.  Je to natolik stresující, že to velmi nepříznivě ovlivňuje imunitní systém.

A co vy? Žijete se svou spřízněnou duší anebo ji teprve hledáte?

Když se seznamujete, je taky velmi důležité, více vnímat mikrovýrazy ve tváři než to, co slyšíte. Tím zapojíte intuici, protože naše smysly mohou klamat.

Dám vám příklad.

Představte si, že jdete na rande a prožijete příjemnou schůzku s milým mužem. Posloucháte jeho komplimenty, ale může to být pouze maska dotyčného muže, který se snaží na vás udělat dojem. Pozorujte jeho mikrovýrazy v obličeji. S každou větou se vždy v obličeji mihne emoce.

Jaký má o vás doopravdy zájem, poznáte tehdy, když vás například odveze domů autem, a vy vystoupíte a zmizíte z jeho zorného pole. To je moment, kdy nespusťte oči z jeho obličeje. Je to moment, kdy si myslí, že už ho nevidíte. Tehdy uvidíte, jak spadne maska a jaké emoce se v jeho obličeji odráží.

Jestli už nemá zájem vyhledat váš pohled…když se neohlédne, jak odjíždí…když vám nezamává… to jsou indicie, které ukazují na charakteristiku daného člověka. V těchto kraťoučkých momentech se dozvíte o člověku víc, než za celý měsíc schůzek.

Můžete slepě věřit tomu, co vám muž říká, ikdyž vaše srdce vám říká něco jiného. To něco je důvěra. Víra je v naší mysli, ale důvěra je v našem srdci. To intuice nám říká, co je dobré pro nás a co ne. Když ji neposlechneme, vstupujeme do vztahů, kde se dokola učíme, zaplňujeme své emoční díry a aktivujeme emoce, na které jsme ve vztazích zvyklí.

Za odvážnou víru v lásku platíme daň v podobě bolesti, smutku, nenávisti, zlomeného srdce, zničeného života…s láskou souvisejí vášně a ty mohou jak povznášet do nebes, tak ničit a ohrožovat lidskou duši, zdravý rozum a celkovou rovnováhu.

Láska mění naše plány a záměry v odvážnou sázku.

Co jste připraveni do vztahu přinést?

Co můžete nabídnout?

Náš charakter je nejsilnější vysílač. Náš partner odpovídá našemu zrcadlovému obrazu. To jsou naše vlastní vědomá a nevědomá přesvědčení. Naše rezonanční a vibrační pole. Za partnera dostaneme vždy jen sami sebe. Takže ten nejlepší partner jakého si můžete přát, je takový jako jste vy. Partner, s kterým se budete vzájemně provázet v osobním rozvoji. Kdy získáme vzájemnou důvěru a odkryjeme všechna naše tajemství beze strachu. Spřízněná duše je náš duchovní partner, s kterým nehrajeme hry na schovávanou, ale dovolíme jeden druhému vstoupit do našeho nitra.

A víte, proč lidé touží po své spřízněné duši?

Proč lidé tak hluboce touží po spojení s druhými a proč jsou takové svazky často neuspokojivé a zničující?

Už jste slyšeli mytický příběh o dokonalém partnerovi a hledání druhé poloviny? Jak nás mocný Zeus potrestal kvůli pýše?

Aristofanés vypráví, jak v dávných dobách žili bohové na nebesích a lidé pod nimi na zemi. Lidé ale nevypadali, jak je známe dnes. Měli jsme dvě hlavy a čtyři nohy, čtyři ruce- byli jsme tudíž dokonalým splynutím dvou osob pevně sešitých do jedné bytosti. Dokonalý partner byl samotnou součástí podstaty našeho bytí, takže jsme byli všichni šťastni.

Nic nám nechybělo, neměli jsme žádné nenaplněné potřeby, po nikom jsme netoužili. Nebylo svárů a zmatků. Byli jsme celiství.

A ve své celistvosti jsme podlehli pýše. A kvůli pýše jsme začali zanedbávat bohy. Mocný Zeus nás za takovou neúctu potrestal tím, že všechny dokonale spokojené dvouhlavé bytosti s osmi končetinami rozdělil na dvě části, čímž stvořil krutý svět plný ubohých tvorů s jednou hlavou, dvěma rukama a dvěma nohama. Touto masovou amputací Zeus lidstvo uvrhl do mimořádně bolestného stavu: dal mu pocítit vlastní nedostatečnost.

Od té doby se lidé rodí s pocitem, že jim něco chybí – ztracená polovina, kterou milujeme bezmála víc, než sami sebe – a že chybějící část na ně někde čeká, putuje vesmírem v podobě jiné bytosti. Současně přicházíme na svět s vírou, že pokud budeme dost usilovně hledat, jednoho dne najdeme zmizelou polovinu, druhou duši. Spojením s druhým člověkem se vrátíme do původního stavu a nikdy již nebudeme trpět samotou.

Z pocitu samoty se stále znovu a znovu spojujeme s dalšími lidmi, hledáme dokonalé splynutí. Dočasně se nám dokonce může zdát, že jsme našli svou druhou půlku, ale daleko pravděpodobněji jsme pouze objevili člověka, který hledá tu svou – bytost stejně zoufale věřící, že v nás našla své naplnění.

Tak začíná milostné poblouznění, které je nejzrádnější částí lidské touhy.

Všichni máme svá prázdná místa, ale důležité je uvědomění, že to jsou místa, která patří k nám. Čím více si dokážeme zaplnit tyto místa sami, tím více nebudeme cítit potřebu, abys nám je zaplnil partner. Přestaneme mít pocit, že nás partner musí doplňovat. Pak stačí jen pocit, že náš partner umí zahrát krásné melodie na strunách naší duše.

„Emoce lásky a zamilovanosti jsou tóny duše. Jsou to struny, které touží, aby se jich někdo dotýkal a tyto tóny rozezněl. Jen spřízněná duše ví, co je uvnitř vás a jakou melodii má zahrát.“

S láskou Milena

Za vším jsou emoce. Potřebujete větší jasno ve svém vztahu, trápíte se a nevíte jak z toho ven? Nechte si udělat výklad z Magických karet emocí. Karty vám odhalí vaše nevědomá přesvědčení a můžete se rozhodovat s větší jistotou, bez pochybností…

Výklad z magických karet emocí

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře