Když se srdce střetne s hlavou, vítězem se stává…

Pamatuji si na dobu, kdy mi bylo šestnáct a s kamarádkami jsme si dělaly test na to, jestli budeme mít dítě, kolik jich budeme mít a jestli to bude kluk nebo holka. Je to jednoduchý test, kdy si vezmete nějakou šňůrku, provázek nebo třeba nit, na jeden konec se uváže prsten, klíč, případně něco jiného. Druhý konec držíte mezi prsty a zadáváte otázku. Nehýbete se šňůrkou a po zadání otázky sledujete, jak se začíná kyvadlo rozhoupávat a buď se otáčí v kruhu, což znamenalo odpověď ano, v případě otázky jestli to bude holka nebo kluk, to znamenalo, že se narodí holka. Když se prsten se šňůrkou pohyboval kyvadlově do stran, byla odpověď ne anebo, že se narodí kluk.

Když vám zadám otázku, ať si představíte, že se klíč na šňůrce pohybuje, dokážete to udělat? Jste schopni vidět vnitřním zrakem, jak se klíč hýbe?

Máte představivost nebo taky se tomu říká schopnost imaginace? Pokud odpovíte ne, vaše mysl vás chrání před nevědomými a podvědomými vzpomínkami, které jsou pro vás bolestné a tuto schopnost imaginace vyrušila.

Řečí srdce jsou obrazy, ne slova, a imaginace dokáže obrazy vytvářet. Jsou to taky známé vizualizace. Co si dokážeš představit, to už existuje a můžeš si to zhmotnit.

Představa, že se klíč pohybuje, je pokynem srdce, které zvítězí nad hlavou a přiměje klíč k pohybu. Můžete si to ověřit a uvědomit si jak funguje vědomá a podvědomá mysl. Podvědomí je totiž záležitost srdce. A když se srdce střetne s hlavou, srdce vyhrává.

(Na konci tohoto článku je návod na jednoduchý test, určitě budete překvapeni).

Vědomě se můžete rozhodnut pro to, co v životě chcete a co si přejete a pokud se tak neděje, je to záležitost vašeho srdce. Chrání vás před bolestnými vzpomínkami. Je to destruktivní energetický vzorec vzpomínky obsahující nějaký mylný názor, který vyvolává obavy tehdy, kdy se není čeho obávat a aktivuje stresové reakce těla.

Pokud děláte něco, co vlastně dělat nechcete, může za to mylné přesvědčení. Pokud chcete změnit své chování, které vám škodí a je sebedestruktivní, je nutné změnit své přesvědčení.

Z pohledu kvantové fyziky je zajímavé, že se realita mění podle úhlu pohledu. To znamená, že vy sami měníte fyzický vzhled částic a fyzickou realitu jen tím, jak se na tyto drobné částice díváte a jak je pozorujete. A teď pozor!

Úhel pohledu je dán tím, čemu věříte.

Čemu věříte a kdy sami sobě lžete?

Dám příklad. Pokud člověk, který má rakovinu a říká si pozitivní formulku: „ Má rakovina se už léčí“, a ve skutečnosti tomu nevěří, vytváří v těle další stres. Pokud říká tvrzení zaměřené na pravdu: „Chci, aby se má rakovina vyléčila, věřím, že to jde, a žádám Boha, (Vesmír, anděly) ať mi pomůže.

Pokud si ale tvrdíte něco, čemu v srdci nevěříte, lžete svému srdci.

Dr. Bruce Lipton, který vedl výzkum, potvrdil, že stoprocentní příčinou stresu způsobujícího nějaké zdravotní potíže je mylný názor. A co je mylný názor? Znamená to, že věříme něčemu, co není pravda. A klíčem k uvěření pravdě je a teď pozor: 🙂 POCHOPENÍ.

Máte-li zdravotní problémy, mějte na paměti, že podle nejnovějších a nejrozsáhlejších výzkumů prováděných předními odborníky a vědci z lékařských fakult bývá vždy jejich kořenem víra v nepravdu. A ta v těle vyvolá stresovou reakci, uzavírá buňky a my onemocníme.

Vyléčení těla je následek vyléčení energetického problému. Jakmile se vyléčí negativní emoce a destruktivní myšlenkové vzorce spojené s určitým problémem, je člověk schopen vidět pravdu a frekvence jeho buněk jsou opět zdravé.

Srdce je naprogramováno k ochraně.

Střetne-li se hlava se srdcem a srdce vyhraje tím způsobem, že to negativně ovlivní naše zdraví nebo kariéru, vztahy nebo nám to brání v pocitu klidu, je to způsoben tím, že srdce má obavy. Možná strach ani necítíme, ale ve skutečnosti rezonuje v našich buňkách.

Jste tím, kým jste ve svém srdci.

Čemu věříte ve svém srdci, tomu věříte doopravdy.

Co je ve vašem srdci, určuje, v jaké situaci jste.

Co je ve vašem srdci, určuje, jak jednáte.

Co je ve vašem srdci, to určuje vaše priority.

Lidé mohou odpovídat, jaké mají priority, co je důležité a co je třeba udělat, nejdříve na základě racionálním a logickým.

Pravdou však je, že ve skutečnosti dáváte prioritu tomu, co je pro vás cenné, a tuto hodnotu určuje vaše srdce.

Jakmile se začnete dívat na vlastní život z pohledu pravdy a lásky, úplně to změní vaši realitu a výsledky. Víra v pravdu a lásku dokáže uvolnit velkou energii, která přináší naprosto úžasné výsledky. V našem srdci je ukryta úžasná síla, kterou jen stačí uvolnit. Tato síla může být jak konstruktivní, tak destruktivní. A jak se uvolňuje? Jak to udělat?

Síla se uvolní díky přesvědčení.

Tak čemu věříte?

Věřte v pravdu a změňte svou realitu, tak jak si přejete.

Koneckonců, věřím, že lidé považují za smysl svého života různé věci, ale jakmile by si položily zásadní otázky, odpověděli by všichni stejně. Že chtějí lásku, štěstí a klid.

A teď ten slíbený test.

  1. Držte nehybně šňůrku s klíčem nad středem kruhu.
  2. Zadejte pokyn, že se má klíč pohybovat od pole 1 do pole 2
  3. Představte si, že se klíč pohybuje od pole 1 k poli 2.
  4. Zadejte pokyn, že se má klíč pohybovat od pole 2 do pole 4
  5. Teď si představte, že se klíč pohybuje od pole 2 do pole 4

Šňůrkou nehýbejte vědomě, nepohybujte klíčem, jen si to představujte a pouze zadejte pokyn.

                                                                 

 

 

Tak jak se vám to podařilo?

Snažili jste se o to vědomě?

A jak to vlastně funguje?

Jsou tam dva pokyny, jeden hlavě a jeden srdci. Hlava definuje vědomou mysl a srdce nevědomou mysl. Takže první pokyn je určen hlavě: „Nepohybuj klíčem. Vědomě se zaměř na to, aby se klíč ani nepohnul.“

Druhý pokyn je určen srdci: „Představuj si, že se hýbe.“

POKYN DANÝ SRDCI ZVÍTĚZÍ NAD POKYNEM DANÝM HLAVOU.

Řečí srdce jsou obrazy, ne slova, a imaginace dokáže obrazy vytvářet.

A pokud srdce má nadvládu nad vším a podvědomí je milionkrát mocnější než síla vůle a že jen silou vůle nevyřešíme jakýkoliv problém, zbývá si uvědomit a pochopit, že jakýkoliv váš problém v životě, je problémem vašeho srdce.

A problémy srdce jsou problémy vaší duše. Chceme-li vyléčit destruktivní vzpomínky srdce, je jedinou možností milovat z plného srdce a prožívat život podle svých představ.

No, tak si to představte…a dejte pokyn srdci, ať se zázraky dějí.

Mějte se krásně a ať je vaše duše šťastná.  

S láskou Milena, inspirovaná knihou Léčebné kódy, kterou můžu vřele doporučit. Je úžasná. 🙂

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře