Jak souvisí vysoký krevní tlak s chtít víc?

Ty máš kuchyňskou linku jenom za dvanáct tisíc? To já budu mít za dvě stě tisíc. Mám to i se zabudovanými spotřebiči, ten skleněný panel za linkou je taky dost drahý, ale je krásný, s barevnými květinami.

Teď mám ještě naplánovanou rekonstrukci koupelny. Za dva roky už budu mít splaceno to auto. Já bych starého křápa nechtěla. Dál pokračuje monolog a já mlčky poslouchám, co všechno má kamarádka v plánu. Koneckonců proč projevovat názor, když se vás na to nikdo neptá. Mám ale právo myslet si své.

Půl roku zpátky.

Rozhovor s kamarádkou, která si velice často stěžuje. Jsem úplně na dně, necítím se dobře, cítím se unavená, vyšťavená, bez energie, už melu s posledního. Ptá se mě, co má dělat a jediná logická rada je, musíš na chvíli vypnout.

Nemůžu si dovolit volno, potřebuju peníze, taky ty splátky na auto…

Po půl roce.

Volám kamarádce, ať si zajdeme spolu na oběd a pokecáme, co je nového.

Nemůžu, jsem v nemocnici. Doma jsem omdlela. Bylo to na poslední chvíli, říkal doktor. Mám tlak 220 na 120, tak tu musím aspoň týden ležet, než se mi tlak ustálí.

Asi po týdnu mi kamarádka volá a ptá se mě na můj názor a co si o tom myslím a co má dělat.

Řekla jsem, že než dělat drahou kuchyň, tak bych raději doplatila auto, protože je to jedna z hlavních příčin jejího stresu. Měla jsem v paměti, kdy se obávala vzít si auto na splátky, jak to bude dávat, kdyby náhodou onemocněla.

A mocné podvědomí právě tímto způsobem funguje. Máte z něčeho strach? Máte obavy, pochybnosti a tak dále…? Prosím, jak račte, máte to mít.

A co je to vysoký krevní tlak? Odpověď už je v názvu. Pokud se začíná zvedat tlak, ať už na cokoliv, vzniká napětí. Jsou to jednoduché fyzikální zákony. Když tlak nepovolí, tak to někde praskne.

A co vytváří ten záhadný tlak v těle? Samozřejmě skrytý a nenápadný zabiják pan Stres.

A co jsou peníze? Když je člověk nemá, chce je. Pokud teda nemedituje na nějaké hoře a žije z prány. Když je člověk má, ve většině případů chce ještě víc. A už je nepodstatné co je tou prioritou, jestli cestování, investování do nemovitostí, věcí nebo do úplných blbostí.

Pokud to není v souladu s tělem a duší, dají dřív nebo později o sobě vědět, aby se člověk zastavil, že jde špatným směrem. A co dokonale zastaví člověka? Paní Nemoc.

Najednou je čas se zamyslet, co se děje a co to má říct. A srdce tím může sdělovat, potřebuji, aby sis tohle pamatoval, aby ses něco podstatného naučil.

Lékaři, rodiče a učitelé vás mohou zbavit naděje tím, že vás naprogramují k tomu, abyste věřili, že jste bezmocní.

Naše pozitivní a negativní přesvědčení ovlivňuje nejen naše zdraví, ale každičký aspekt našeho života.

Každé přesvědčení s sebou nese následky.

Následky jsou naše zkušenosti a právě těmto zkušenostem neochvějně věříme.

Jedním ze zásadních objevů kvantové fyziky je jev, že realita se projevuje podle našeho očekávání, nikoliv nezávisle na našem vědomí.

O tom, co si člověk pustí do svého života, rozhoduje to, co má ve svém podvědomí.

Za tím co v životě má, stojí jeho přesvědčení.

Myšlenka řídí to, co se s námi děje! Nemoc vzniká tehdy, když se nahromadí příliš myšlenek.

Potlačené a zadržované emoce způsobují nemoce.

Síla uzdravení je v každém z nás. Základem je věnovat pozornost, jak se cítím a co cítím.

Probuďte v sobě královnu.

Královnou emocí je totiž radost.

A ještě krátký příběh.

Sedí chudý rybář u vody a chytá ryby na večeři pro rodinu. Přijde k němu bohatý podnikatel a ptá se, proč ty ryby neprodává, že by měl víc peněz. Rybář se ptá a co potom?

Tak si koupíš loďku a můžeš vyjet na moře a chytíš ještě více ryb. Budeš mít více peněz.

Rybář se ptá a co potom?

Koupíš si větší loď, budeš mít větší prodej a více peněz. A pak si můžeš postavit továrnu, lidi budou pro tebe pracovat a budeš mít hodně peněz.

A rybář se ptá a co bych dělal já?

Podnikatel mu odpoví, budeš mít spoustu volného času pro sebe, můžeš chodit třeba na ryby.

A rybář mu odpoví, ale vždyť to právě dělám.

 

 

Mějte se krásně 

S královnou emocí
Milena

             

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře