Hypnotický rytmus aneb v pekle krutých zvyků

Před pár lety…

Nastoupila jsem do práce a už za kraťoučkou dobu jsem v tom prostředí pochodovala sem a tam, jako lev v kleci. Nepomohlo mi, že jsem sama sebe utěšovala, vydrž to, máš přece ráda komunikaci se zákazníky, miluješ prodej. A pak taky výhružně, musíš to vydržet, potřebuješ peníze.

Musela jsem přepnout pozornost a začala sledovat, jak to mají ostatní a začala se ptát.

Pozorovala jsem mladého kolegu, který neustále odbíhal ven, se slovy, jdu si zakouřit. Když se vrátil, tak vzdychal, já už chci domů, mě to tu nebaví, já chci domů, to je nuda, chce se mi spát, jsem unavený. K večeru častěji odbíhal do ledničky, kde měl láhev vodky.

Další kolegyně, se vyjadřovala, že toho má dost a slovy, jak mě tady nas..ou, tak jdu pryč, už ať mám ten důchod. Taky odbíhala sama nebo s mladým kolegou na cigárko. Udělat si pár nádechů a výdechů na uklidněnou.

Když jsem se ptala jedné z kolegyň, jak to může tak dlouhodobě vydržet, tak odpověděla, zvykneš si na to. Já jsem si zvykla. Na to jsem odpověděla, že já si na nic zvykat nebudu. Když mě to nebaví a nelíbí se mi to, jdu pryč, nemám zájem si zvykat.

Kolegyně se krátce zamyslela a dodala, musela jsem si zvyknout, jinak bych se tady z toho zbláznila.

Návyk, zvyk a zlo-zvyk. 

Návyky jsou buď dobré, které nám přinášejí radost a podporují nás. Anebo zvyky, které nám nepřinášejí nic moc dobrého a obírají nás o vnitřní klid a pohodu. A pak jsou zlozvyky, které nám vyloženě škodí a tím jsou třeba právě zmíněné cigarety a alkohol.

Jak krásně relaxačně zní: dáme si kafe a cigárko…jdeme na jedno…dáme si drink… koktejl… dvojku bílého…

Kyvadlo zvyku se začíná posunovat. Den za dnem. A jednoho dne se dostane do bodu hypnotického rytmu. Kyvadlový efekt se už nedá zastavit.  Z návyku se stal zvyk a záleží, jestli se jednalo o návyk, který člověku prospívá nebo škodí. Vědci mluví o 21 dnech pro nový návyk.  Ale každý zvyk má svůj určitý hypnotický rytmus času.

Zákon hypnotického rytmu je přírodní zákon, který upevňuje myšlenkové zvyky člověka.  Příroda používá hypnotický rytmus, aby něčí převažující myšlenky a převažující zvyky učinila trvalými. Proto je chudoba nemoc. Trvale upevněné myšlenky a zvyky těch, kteří přijmou chudobu jako nevyhnutelnou okolnost. Tímto stejným zákonem příroda trvale upevní pozitivní myšlenky bohatství a prosperity. Zákon hypnotické rytmu taky znamená, cokoliv zaseješ, to sklidíš.

Vítězství nad zlo-zvyky, které škodí, je ovládnutí vlastní mysli a kontrola nad svými myšlenkami.

Zvyky v práci, v rodině, mezi přáteli. Jsou dobré nebo vás vytáčejí? Tvrdí se, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme většinu času.  Představte si například, že máte kamarádku, kterou znáte deset, dvacet nebo třicet let. Znáte vzájemně své životy a znáte své dobré i špatné stránky. Co když se jednoho dne stane, že pohár vaší trpělivosti přeteče a vy řeknete, už dost.

Najednou dojde k osvícení a ze střípků mozaiky, jak jste byla chápající, naslouchající, pomáhající, tolerující, pozitivně motivující…se zjeví obraz kamarádky, která je stále stejně negativní, se svým zlozvykem věčně si stěžovat, s nekonečnou nespokojeností a často i s pocity nenávisti, kterou prská kolem sebe. A že i po těch letech, co se znáte, se vlastně vůbec nezměnila.  Něco důležitého pochopíte a změníte něco vy.

Negativní zlozvyk stále si na něco stěžovat vede k celkovým škodlivým důsledkům na zdraví. Nejde jen o to, že lidi působí odpudivě na ostatní a kazí náladu blízkým, ale škodí i jinak. Časté stěžování může mít časem závažný dopad na fungování mozku a celkově na fyzickém zdraví. Vytváření neustálých negativních názorů může poškozovat paměť a scvrkávat mozek! Podle vědecké studie, snímky z magnetické rezonance ukazují, že neustálé stěžování si může vést ke scvrkávání hippokampu, což je oblast mozku odpovědného za kognitivní funkce. Čím víc si člověk stěžuje, tím více stoupá hladina kortizolu. Vysoká hladina kortizolu je spojena se zdravotními problémy, jako je deprese, nespavost, trávící problémy, vysoký krevní tlak a riziko srdečního onemocnění.

Jak z toho ven? Zbavit se zlozvyku a přestat si stěžovat! Uvědomovat si své myšlenky a změnit svůj jazyk. Změnit negativní myšlenky na konstruktivní.  Přestat být kritikem a stát se pozorovatelem. Tak se budují nové spoje a obvody v mozku.

A co tedy vlastně znamená, když už si řeknete dost a omezíte nebo přerušíte častý kontakt s někým blízkým, kdo je negativní a stále si jen na něco stěžuje? Uvědomíte si, že se nejspíš nezmění, ale změnit to můžete vy. Máte se natolik rádi, že už nedovolíte, aby někdo negativně zasahoval do vašeho ráje vnitřní pohody.

Změníte svůj zvyk, dotyčného člověka neustále poslouchat a pozitivně podporovat, protože on vlastně nemá zájem změnit své okolnosti.  Chce si jen stěžovat, remcat a nadávat, jak je všechno kolem něj špatně. Jak je svět zlý.

A znamená to snad, že byste toho člověka měli po těch dlouhých letech přestat mít rádi? Ne. Jen už spolu netrávíte tolik společného času.  Došli jste k bodu zlomu a přerušily hypnotický rytmus zvyku.

A znamená to taky přestat řešit moc věcí, všechno a všechny.

Přestat vidět v nepřízni osudu, že je to nespravedlnost.

Přestat vidět výzvu jako zklamání.

Nepříjemnost jako osobní prohru.

Každý nesouhlas jako zradu.

Jinak je člověk odsouzen k vlastnímu peklu ve své hlavě, kde to hoří a burácí.

 

V knize Důmyslné umění jak mít všechno u prdele, autor říká: „K tomu abychom byli šťastni, potřebujeme něco vyřešit. Štěstí přichází z řešení problémů. Hledání něčeho důležitého a smysluplného ve vašem životě je ten nejproduktivnější možný způsob, jak zužitkovat váš čas a energii. Protože když nenajdete to smysluplné něco, budete řešit nesmyslné a zbytečné věci.

Tak to vidíte. Třeba já mám potřebu mluvit o svých pocitech a názorech, psát o tom, co si myslím a pomáhat druhým lidem k dobrému pocitu a to je pro mě smysluplné. Tak ke mně přichází štěstí a radost. A jak to máte vy?

Jste v pohodě?

A nebo…

Cítíte se psychicky vyšťaveni?

Nevíte, kde vám hlava stojí?

Potřebujete se vnitřně zklidnit?

Chcete se dostat znovu do rovnováhy?

Potřebujete „nabít baterky“?

Jste nervózní ze změny, která vás čeká?

Chcete se zase cítit dobře?

 

Doporučuji vám svůj elixír dobré a pozitivní nálady ve formě Ebooku a můžete si ho vyzvednout zde: Zázraky se dějí

 

Nebo mě bez obav kontaktujte a já vám velice ráda pomohu a odpovím na vaše otázky, ať se znovu cítíte jako v ráji. 🙂

Bližší info je zde: Výklad z Magických karet emocí

 

Mějte se krásně, nádherně, prostě božsky…se spoustou těch nejúžasnějších pocitů.

S láskou Milena

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře