Hledači, sběrači a pozorovatelé

Budoucnost je nejistá, lepší je žít dnes…😍

Budeme cestovat, budeme žít…tuto větu jsem zaslechla v rádiu. Honba za zážitky a úžasnými západy slunce, proletět celý svět, nevydržet chvíli na místě… stále žene vpřed touha, sbírat informace ze všech zemí a vidět každý kout světa.

Někdy až chronická posedlost cestování, nemusí být tím pravým uměním – žít. Jsou to pouze vnitřní tlaky potřeb, které nedovolí být jen tak, sám se sebou. Tam, kde je jeho domov, místo k bydlení, v kterém takový člověk nemá stání a je neklidný. Chce vyrazit ven.

Honba za zážitky ukazuje i druhou tvář. Sběrači nemají moc času se zastavovat a dokážou si to zdůvodnit, že druzí žijí prázdné a nudné životy, pokud necestují za hranice všedních dnů, stopadesátkrát v roce. Jak uvnitř tak navenek, takoví lidé utíkají vnitřně od svých pocitů a silných tlaků.

Sběrači se proměňují v hledající, když si uvědomí, co vlastně sbírají a začnou hledat, že chtějí něco víc. Že musí být přece ještě něco více a začínají tušit. Už je to částečně vědomý člověk, s pozitivním naladěním, budoucnost vidí barevně, umí si to představit… ale to, co hledal, se na poslední chvíli naruší. Nechápe proč a tak hledá stále dál.

Stále je hledající, a když už se zdá, že je tomu na dosah, v posledním okamžiku, to z jeho života znovu proklouzne.

Až jednou zapadnou všechny kousky puzzle a uvidí celý obraz, stane se vědomým člověkem.

Stane se pozorovatelem. Pozorovatelem, který přestal hledat, protože už našel.
Ty jsi ten, kterého hledáš. Ušel jsi kus cesty, ty jsi hrdinou svého příběhu. Jsi připraven překročit práh a začít vnímat své pravé Já.

Našel jsi sám sebe. Začneš vytvářet vědomě svůj příběh, začneš tvořit svůj život, tak jak si sám přeješ.

Náš život nejsou ani fakta ani pravda. Náš život není nic jiného než náš příběh.

„Pokud nejsi skvělým hrdinou svého příběhu, pak ti unikl smysl toho, proč ses narodil.“ Steve Maraboli

Mějte se krásně a tvořte si svůj příběh, jak jen si přejete. 😍❤️

P.S. taky jsem hledala a nakonec našla. A napsala jsem o tom příběh Stvoření světa: ⬇️
https://milenamachurova.cz/stvoreni-sveta ❤️

S láskou Milena ❤️
https://milenamachurova.cz 😍❤️🌠🤩

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře