Hladovka, půst a přežranost. Hledání rovnováhy

Dnes jsme se s kamarádkou od srdce zasmály, když mi vyprávěla, jak drží půst. Přečetla si pár článků na netu a oznámila mi, že ode dneška drží půst, protože cítí potřebu se pročistit. (Před pár měsíci prošla chemoterapií a dalšími nepříjemnými věcmi).

Dočetla se, že díky půstu začne narůstat energie a člověk se začne cítit skvěle. Rozloučily jsme se po telefonu s tím, že jde vařit a chystat oběd pro manžela. Asi za půl hodiny mi volá zpátky, že je to neuvěřitelné, ale půst už začíná zabírat.

Říká mi, představ si, jak jsem rychle zvládla udělat salát. Normálně mi to trvá půl dne, tam nakrájím rajčátko, odběhnu se podívat z okna, jak jede auto, pak kousek okurky a zamyslím se…pak zjistím, že ještě je tam další rajčátko na pokrájení a pak si zase někam odskočím…

A teď jsem zvládla salát udělat za pět minut. Jsem plná energie. Řekla jsem, že je to úžasné, ale že já půst nepotřebuju, že mám energie dost, a kdybych ho začala držet, tak by se mohlo stát, že díky navýšené energii, bych mohla začít létat nad městem. A pak bych volala dolů na lidi, proč se tak ploužíte a jste při zemi, držte půst a budete se cítit lehce, plní energie, můžete klidně létat. Tak jsme se pobavily a mě to inspirovalo k zamyšlení.

Hned jsem si vzpomněla, že mi před pár dny řekla dcera to samé, že drží půst a že si chce pročistit tělo. Asi před rokem držela půst, nějakou očistnou kůru a byla bez jídla asi jedenáct dní.

Pro mě je to nepředstavitelné, mám jídlo ráda a bez jídla si to neumím představit. Mám štěstí, že můžu sníst jídlo i v kteroukoliv noční hodinu, ale jím střídmě, neměla jsem nikdy ráda být přecpaná a jsem s váhou v pohodě.

Moje maminka taky říká, to by tak bylo, abych se nenajedla, když mám hlad. Klidně vstanu v deset večer z postele a jdu si něco malého dát. S váhou je v pohodě. Nikdy neřešila, probůh teď jsem snědla čtyři knedlíky, to zase přiberu. Jí ráda a s chutí, jídlo miluje a vaří s láskou.

Žijeme v nadbytku, lidé mají jídla plné košíky a někdy to zavání přímo přežraností. Není to jen v Evropě, ale viděla jsem i v Tunisu, v hotelových komplexech plné stoly, které překypovaly jídlem, až padalo z talířů i ze stolů. Zvláštní paradox, kdy na severu se vyhazují hromady zbytků jídla, a na jihu číhá hlad. Svět, který hledá rovnováhu.

Rovnováha příjmu potravin, která balancuje na jedné straně hladovky a na druhé straně přežraností.  V samém středu je střídmost v jídle a půst, který očistí tělo.

Víte o tom, že klíčový regulátor nervové funkce a reakce na stres je osa: střeva – mozek.  Proto funguje půst, pročistíte střeva, tak pročistíte i mozek.

Dr. Šula říká, že klíčové je spojení střeva s psychikou. Střevní mikroflóra zásadně ovlivňuje chování a fyziologii, stejně jako struktury a funkce mozku. Mozek je největší chemická továrna na léky. Jedy jsou strach, úzkost a deprese.

Strava a emoce jsou jedním z nejdůležitějších částí příjmu energie do těla. Buď dodává palivo do buňky  a nebo je to nejpomalejší jed. Buňky získávají živiny jedině z toho, co jíme, pijeme a dýcháme.

Nejbohatší energetický zdroj je stravování, fyzická zdatnost a emoce.

Léčivé síly emocí.

Pokud máte problémy s váhou, tak je v první řadě dobré si uvědomit, že naše kila jsou nastavena v naší mysli a v naší duši. Sama mám zkušenost, jak jsem díky jediné větě, která mě zasáhla přímo do duše, zhubla 14 kilo. A po uvědomění proč se to stalo, jsem za tři dny měla původní váhu zpátky.

Koneckonců, v podvědomí máme všechny odpovědi. Stačí se jen naučit, zadávat sama sobě dobré otázky.

A tak jsem takové magické otázky sepsala a můžete je vyzkoušet sami na sobě.

Najdete je zde: Zázraky se dějí

Mějte se krásně a rovnovážně.

S láskou Milena 🙂

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře