CO JE TO MAGICKÉ MYŠLENÍ

91e894e93671f854b85056d90be69c23

Představte si, že sedíte s přítelkyní u kafíčka, povídáte si a je vám příjemně. Na začátku hovoru kloužete po povrchu, což znamená, že mluvíte o všeobecných tématech,  která vás zrovna v tu danou chvíli napadou. A protože je vám příjemně a cítíte se uvolněně, po nějakém čase se dostáváte v hovoru do větší hloubky svých pocitů a začnete se dostávat i k tématům toho, co vás zrovna štve a s čím jste nespokojeni. Je to skvělý způsob psychoterapie, protože právě díky komunikaci, dostáváte nepříjemné pocity z těla ven a vám se uleví už jen tím, že o tom můžete mluvit. Navíc s někým, kdo vás chápe a podporuje. Kamarádka poslouchá a vyjadřuje svoje názory na vaši situaci, na váš problém nebo na cokoliv s čím se zrovna svěřujete. Ale tady pozor!

Jakékoliv rady kohokoliv, jsou pouze jeho přesvědčení, které získal v dětství a během celého svého života, ze svých osobních prožitků. Tím myslím nejen vaše kamarády, ale týká se to všech lidí, s kterými přicházíte do styku. Ať už je to například váš kolega v práci, rodiče,  partner, farář nebo lékař-  tito dva  jsou si v něčem podobní, pokud nejsou při plném vědomí, oba vyslovují ortely, kterým většina lidí uvěří (bohužel, tato víra je v jejich neprospěch).

Ukážu to na příkladu. Představte si, že zrovna řešíte partnerský problém, což jsou jedny z nejsilnějších témat, kde začnou naskakovat emoce. Vaše kamarádka vám bude dávat rady, pouze na základě svého přesvědčení, které získala se svými zážitky s muži. Pokud její přesvědčení o mužích je – muži jsou skvělí, jsou moc fajn, bez nich by to nebylo ono, tak vás bude podporovat stylem optimistického pohledu na mužský svět a vaši situaci.

A nebo bude mít přesvědčení, že chlapi jsou pitomci, protože s jedním takovým  zrovna teď žije,  nebo je sama a je přesvědčena, že nechce chlapy už ani vidět. Tak tady nejspíš uslyšíte rady typu:  “ vykašli se na něj…jdi od něho pryč…nenech si to líbit…jen mu dej co proto…“ a tak podobně.

Ať už je tento pohled na situaci optimistický nebo pesimistický,  nehodnotíme tady co je dobře nebo špatně, nejde tu o posuzování. Jde pouze o to, jak to cítíte vy, ne vaše kamarádka. A to poznáte, že pokud řekne něco, co se vašemu systému přesvědčení nelíbí, začne vám „něco“ vibrovat v žaludku. A to jsou důležité momenty pro uvědomění. Tady se hlásí vaše vnitřní Já myšlenkami:  „co to říká…to se mi teda nelíbí… tohle poslouchat nechci…“. Pokud budete reagovat obvyklým způsobem myšlení a to je, že se začnete  cítit díky tomu ještě víc špatně a v duchu se  na kamarádku zlobit, začnete si říkat: „vůbec nechápe o čem mluvím… nerozumí mi… začnete být naštvaná a ještě navíc, nedáte nic nahlas najevo, přitakáváte najednou kamarádce vy. Třeba jen proto, že si to s ní nechcete rozházet, vždyť jste si tak fajn popovídaly, tak proč to setkání teď kazit, že by jste ji měla říkat, že se cítíte ještě hůř, díky jejím názorům.

Jak už jsem uvedla,  neznamená to posuzovat, co je dobře nebo špatně, znamená to pouze jedno. Tímto stylem myšlení se ze začarovaného kruhu přesvědčení nedostanete. Pokud se cítíte špatně a chcete z toho ven, chcete se cítit líp, musíte si uvědomit, kde je chyba ve vašem systému přesvědčení.  Uvědomění a pochopení je způsob, já tomu říkám, magického myšlení.  Momenty nepříjemného pocitu, nejlépe zaznamenáte v oblasti žaludku, určitě dobře znáte ty vibrace, když jste se hodně rozčílila, když vás něco nebo někdo pořádně vytočil, co to s vámi udělalo. Tak místo toho aby jste se zlobila na osobu, která ve vás tyto pocity vyvolala, můžete ovládnout emoce dřív než oni ovládnou vás. A to jde tehdy, pokud vnímáte  a uvědomujete si, co se právě ve vás děje. Proč to ve vás tak bublá a co vás vlastně vytočilo. Je to totiž něco co se týká vašeho přesvědčení a pokud na to reagujete tímto způsobem a vám se to nelíbí, máte úžasnou možnost, toto svoje přesvědčení změnit a navždy ho tím odstranit. Jak to udělat?

Pro začátek už jen tím, že si uvědomíte, že vaše pocity jsou pouze vašim výtvorem a nikdo jiný za ně není zodpovědný. Každý pocit je výsledkem vašich myšlenek a přesvědčení. Život je o rovnováze, když se cítíte fajn, jste v pohodě a cítíte se dobře, tak plujete v proudu života. Když jste například zamilovaní a nebo máte velikou radost, emoce letí nahoru. Pokud se cítíte špatně, jdete s energií dolů. Emoce jsou energie. Takže je to náš nádherný navigační systém, jak být v proudu života a cítit se skvěle. Možná stojí za povšimnutí , když se řekne proud života, tak vysvětlím zjednodušeně: když jste v pohodě, jste připojeni, když se cítíte špatně, jste odpojeni.

Takže uvědomění, že pokud se chci cítit dobře, musím se naučit ovládnout svoje pocity a nenechat se jimi převálcovat. Poděkujte každé situaci a každému člověku, kdy jste se necítili dobře, protože to je váš učební materiál, vaše zrcadlo. Pokud jste na to reagovali, je to u vás, je to vaše. Ne u druhého, ne oni, ne vlády, ne utečenci, ne ilumináti, ne globální oteplování..atd…je to jenom o vás, o vašem pohledu na svět, o vašem přesvědčení, o vašem systému hodnot.

Naše emoce mají jeden z největších vlivů na náš život a pokud se chcete cítit dobře a být šťastni, buďte zaroveň bdělí a vnímejte své pocity. Uvědomujte si, co cítíte.

Dnes se propaguje ve velkém,  zdravý životní styl. Zdravá strava je stejně důležitá jako zdravá mysl. Zdravé myšlenky, které nám prospívají, ne škodí. Tak jak jste začala se zdravou výživou a přemýšlíte co jíte, tak vnímejte i své pocity a věnujte jim takovou pozornost, jakou si zasloužíte i vy. Ano, myslím tím to, že si zasloužíte velikou pozornost.

Když se nevěnuje pozornost tělu a duši, bude tělo přecpané jídlem a duše bude trpět hlady. Bolest těla je bolestí duše. Fyzická bolest je výsledkem psychické bolesti. Duše volá aby jste ji věnovali pozornost. Pohledem do hloubky vlastního nitra,  objevíte svět neomezených možností a všechno ve vašem životě se změní. Jedno vím stoprocentně jistě. Začnete být v pohodě sami se sebou a pokud se stane, že vás něco dostane z rovnováhy, dokážete se rychle naladit a citit se znovu skvěle a šťastně.

Svět jsou vibrace. Pokud se vám mění myšlení, mění se vám i realita vašeho života. Magické myšlení je životní styl. Je o zdravých myšlenkách, které vám přinášejí vyrovnanost, klid a pocit štěstí. Magické myšlení je taky Láska. Láska k sobě, láska k Bohu, láska k druhým lidem, láska k životu.

Změnou svých myšlenek, změníte svůj mikrosvět. Jste dílkem obrazu makrosvěta a svou změnou myšlení přispíváte k dobru celého světa. Věřím, že  si taky přejete  zdravý svět a ne ten šílený, který mnohdy kolem sebe vidíme.  Pokud chcete přispět ke změně, tak začněte u sebe a mějte zdravé myšlenky. Vystupte ze začarovaného kruhu omezujících myšlenek, které vám nedovolují, ať jste šťastni a cítite se dobře.

Co nejčastěji se ptejte sami sebe: cítím se v tomto okamžiku dobře? Co to cítím? Co se děje v mém nitru? Ten nejlepší poradce je stale u vás. Je to vaše intuice, vaše Já, kdo vám odpoví. Všechny odpovědi na jakoukoliv otázku máme v sobě. Máme je k dispozici v Lexikonu kouzel. V našem srdci. Otevřete své srdce a buďte bdělí na to, co vám říká.

Změnou  myšlení na Magické myšlení, začíná kouzelná cesta životem, kdy začnete vnímat, že se zázraky dějí.

.Láska

 

 

 

 

Milena Machurová
Autorka Magických karet emocí. Motivátorka a podporovatelka dobrých pocitů, která pomáhá lidem výkladem z karet emocí, ujasnit si pocity v rozhodování, v běžných i nezvyklých životních situacích a inspiruji k tomu, že každý z nás může objevit své světlo. S vášní a touhou ukazuji cestu každému, kdo má zájem, jak se cítit skvěle ve svém těle a jak se cítit dobře na duši. Žena s vášní k zázrakům, jak funguje naše mysl, tělo a emoce. Vizionářka s obdivem k Vesmíru a jeho zákonům. Autorka šesti e-knih: Zázraky se dějí aneb Jsi kočka, Restart Emocí, Tajemství života, Andělský tanec emocí, Magické metody, Magické otázky. FB: Zakladatelka a autorka fanpage Zázraky se dějí Více informací o mně najdete zde: Můj příběh
Komentáře